Norvegai savo gyvates šeria kačiukais?

Norvegijos kačiukams iškilo grėsmė, nes vietos naminiai smaugliai nebepasisotina vien žiurkėmis.

Vienas roplių ekspertas teigė, kad kai kurie kačiukų savininkai, tikėjęsi, jog, augintinius atidavus kitiems žmonėms, jie paklius į geras rankas, negalėjo nė įsivaizduoti, jog iš tikrųjų šie gyvūnėliai taps smauglių ir kitų neteisėtai norvegų namuose laikomų gyvačių pietumis.

„Kai kurie žmonės mėgaujasi stebėdami, kaip gyvatė ryja kačiuką, – teigė vieno roplių priežiūros centro Bergene biologas Kysas Ekelis (Kees Ekeli). – Kačių jaunikliai pigūs ir tinka vidutinio dydžio gyvatei. Tačiau žmonėms, kurie myli kates, tai širdį draskantis vaizdas”.

Straipsniai 1 reklama

Norvegijos spaudoje, skelbimuose, kuriais žmonės siūlo įsigyti kačiukus, atsirado prierašai: „Ne gyvačių šėrimui”.

Norvegijoje namuose laikyti gyvates ir jas šerti nepastipusiais gyvūnais draudžiama. Trijų metrų ilgio gyvatė maždaug kas tris dienas suryja po didelę žiurkę.

K. Ekelis (Kees Ekeli) teigė, kad gyvačių ir smauglių savininkai dažnai skambina jam į roplių priežiūros centrą ir klausia, kaip prižiūrėti įsigytus gyvūnus, kurie, rodos, nieko daugiau nenori pietums, išskyrus kačiukus.

„Gyvačių savininkams patariame pripratinti savo augintinius ėsti negyvas peles ir žiurkes”, – sakė jis. Paprastai šeriama padvėsusiomis žiurkėmis ar pelėmis, kurios iškaitinamos mikrobangų krosnelėje ir pakratomos, kad atrodytų lyg gyvos.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *