Protingais ir išsilavinusiais save laikančių asmenų draugijoje rimtu veidu kalbėti apie sąmokslo teorijas laikoma blogo tono požymiu. Pabandykite pareikšti, kad pasaulį išties valdo arba bet kuria kaina siekia užvaldyti žydai, masonai, Opus Dei ar gėjai, ir išsyk pamatysite į jus įsmeigtus nustebusius žvilgsnius: juokauja ar ne? O jei ne, tai ką šiuo klausimu gali pasakyti sielos negales tiriantys specialistai?

Pamąstymai apie sąmokslo teorijas priimtini nebent svarstant „Da Vinčio kodo“ sėkmės paslaptis, kokius tamsios liaudies mulkinimo triukus. Bet yra tokia sąmokslo teorijų grupė, kuri net sąmokslo teorijom nesivadina, užtat yra gerbiama, visuomet priimama už gryną pinigą ir dėl šitų teorijų teksto pradžioje minėtieji asmenys yra pasiryžę kartais net praktinių priemonių griebtis. Tos teorijos, tiesa, dažnokai yra primirštamos, tačiau tokių nutikimų, kaip Kaukazo krizė akivaizdoje, jie iššoka ne tik į kalbas prie bokalo, bet į pirmuosius laikraščių puslapius, internetinių portalų vedamuosius ir kitus informacinės erdvės centrus.

Turiu omenyje tikėjimą Rusijos ir Amerikos sąmokslais. Tokiais panašiais ir skirtingais. Bet naudingais pasimetusiam protui. Visaip pasimetusiam. Priklausomai nuo jūsų politinių pažiūrų šių sąmokslų ar kovos su jais idėja leidžia paaiškinti praktiškai bet kurį pasaulio įvykį. Tad į vietas sustoja ne tik pasaulis su jame gyvenančiais žmonėmis, dirbančiomis įmonėmis ir kitais objektais. Šių sąmokslų atžvilgiu galite nesunkiai nusistatyti savo politines pažiūras. Jei manote, kad jus žūtbūt siekia pavergti Rusija – esate dešinysis, jei jaučiate siaubingą nuolatinę JAV grėsmę, jūs – tikrasis kairysis (šalyje, kur konservatorių vyriausybė formuoja labiau socialiai orientuotą biudžetą nei socialdemokratai, tokie perskyros kriterijai – nemenka paspirtis).

Rusijos sąmokslo idėja subrendo jau seniai. Mūsų vis dar jauną valstybę ji lydėjo jau nuo pat kažkelintojo gimimo. Rusai, kaip žinia, neturi jokių kitokių problemų anei rūpesčių, jie rytą vakarą, dieną naktį vis mąsto ir mąsto, kaip tas Baltijos šalis atgal susigrąžint. Bet maža to, jie dar ir visą Europą prisijungtų, pirma dujomis, nafta, paskui gal degtine, neaišku kuo, bet tikslai jų yra būtent tokie. Todėl kiekvieno sveikai mąstančio individo pagrindinis rūpestis ir yra – įveikti Rusiją, joks kitas užsiėmimas ar apmąstymas nėra vertas dėmesio.

Skirtingai nuo gerai pažįstamo, gal net kai kam pabodusio, bet lietuvių tapatybę neblogai konstruojančio Rusijos sąmokslo tikėjimas amerikiečių sąmokslu mūsuose pakankamai naujas, tačiau neabejotinai sparčiai populiarėjantis. Amerika nori užvaldyti ne vien Europą ir pusę Azijos. Jai besotei ir viso pasaulio negana. Tai ji sukėlė ir kursto daugelį pasaulio karinių konfliktų (įskaitant, beje, ir paskutinį, Gruzijoje), tai ji pasiruošusi susiurbti visą pasaulio naftą ir išmarinti badu tą Azijos dalį, kurios nevalios pergalėti (gerai informuoti ir ypatingai patikimi šaltiniai tvirtina, kad G. W. Bushas asmeniškai sukėlė pasaulinę maisto krizę, kaip, beje, ir daugybę kitų dalykų), tai ji yra visada pasiryžusi uždirbti gražaus pinigo iš bet kokios žmoniją ištinkančios negandos. Ją valdantys politikai yra tokie visagaliai, kad sugebėjo savo vertybes primesti daugybei žmonių, nuo politikų iki virėjų (nes, kaip žinia, žmonės yra tiesiog pasyvūs imtuvai, ką jiems pasakysi, taip jie ir darys), ir mes sparčiai artėjame prie amerikietiškiausio iš visų galimų pasaulių.

Žinoma, šaržuoju. Ir suprantu, kad strateginių ir kitokių interesų turi visos šalys, net Lietuva. Bet vargu, ar kiekviena kieno nors iškrėsta kvailystė yra paremta strateginiu ir toliaregiu kokios nors piktosios jėgos sprendimu ir atitinka jos interesus. Pernelyg dažnai po pastaruoju įtarumu slypi laki tikinčiojo fantazija ar priešų kūryba neturint ką veikti, nežinant, ką čia protingo pasakius ar kaip kitaip (be priešo pagalbos) tautą savęsp pašaukti. O čia, prašau, gatavas ir solidus receptas.

Tiesa, dar esama piliečių, manančių, kad ir Mėnulis kelia nuolatinę grėsmę. Bet jie, kaip čia pasakius…

Views All Time
Views All Time
858
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!