R.Paksas informaciją vadina sąmokslu

Kadangi VSD medžiaga buvo su grifu „slaptai“, visuomenei pirmomis dienomis jos neskelbė, ją A.Paulauskas nunešė tik Prezidentui ir premjerui.
Pagal įstatymą VSD privalo teikti informaciją pirmiausia Prezidentui. M.Laurinkus teigia taip ir daręs, bet Prezidentūra į ją nereagavo, o tik nusikalstamos veiklos dalyviai gavo informaciją, kad juos VSD seka. A.Paulauskas teigia, iš R.Pakso reakcijos supratęs, kad VSD medžiagoje minimi faktai jam yra žinomi. Jis pridūrė, kad buvo siūlyta visiems trims valstybės vadovams (Prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui) kartu išklausyti VSD informaciją. Bet Prezidentas norėjęs ją gauti vienas. Ketvirtadienio vakarą R.Paksas, susijaudinęs taip, kad net pamiršo mikrofoną įsisegti, „įšoko“ į Lietuvos televizijos „Panoramos“ laidą ir perskaitė iš kišenės išsitrauktą pareiškimą. Ne, jis neatsistatydino, o tik paneigė informaciją, kad jis ir jo aplinka turi ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais. „Kategoriškai neigiu ir atmetu prasimanymus“, – teigė jis. R.Paksas sakė esąs „apstulbintas ir šokiruotas, kad siekiant apginti kai kurias interesų grupes ir bijantis bet kokių permainų ant politinio lošimo stalo klojamas valstybės autoritetas, žmonių saugumas ir visų jūsų ateitis“. Tačiau Prezidentas sustabdė savo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Remigijaus Ačo įgaliojimus, kol teisėsaugos institucijos ištirs jam mestus kaltinimus. „Slaptos pažymos paviešinimas, iš anksto nepateikus jos Prezidentui, gali būti įvardytas kaip sąmokslas. Esu tikras, kad netrukus visi šios istorijos užsakovai bus įvardyti“, – baigė savo televizinę kalbą R.Paksas.
Kadangi VSD slaptos pažymos ir telefoninių įrašų fragmentai po truputį ėmė lįsti iš žiniasklaidos puslapių, sekmadienį jau paskelbta, kad VSD nusprendė medžiagą išslaptinti.

Lina PEČELIŪNIENĖ

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *