Antradienį Seimo tribūnoje M.Laurinkus dar dvejojo, ar skelbti viską, ką žino.

Bet galų gale paskaitė ištrauką iš VSD pažymos, kad į Lietuvos privatizavimo procesus skverbiasi tarptautinių nusikaltėlių grupuotė ir daro įtaką pareigūnams. M.Laurinkus tarp kitų paminėjo ir Rusijos nusikalstamą asociaciją „XXI vek“ (XXI amžius), kuriai vadovauja Saratovo teisės instituto ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinės akademijos absolventas 55 metų Anzoris Kikališvilis, pasikeitęs pavardę į Aksentjevo. Pradinis „XXI vek“ asociacijos kapitalas sukauptas iš reketo, prostitucijos, azartinių žaidimų. Dabar ši struktūra užsiima kontrabanda, pinigų plovimu. A.Aksentjevas-Kikališvilis palaikė glaudžius ryšius su M.Gorbačiovu, Italijos firmomis. Jį finansuoja Rusijos mafijos krikštatėviu vadinamas dainininkas Josifas Kobzonas. Ir pats A.Kikališvilis giriasi Baltarusijos diktatoriui A.Lukašenkai galįs paskambinti net naktį. 1997 metais A.Kikališvilis buvo įkūręs Visos Rusijos liaudies politinę partiją ir net kandidatavo į šios šalies prezidentus. Įdomu tai, kad beveik visoms „XXI vek“ asociacijos firmoms ir dabar Rusijos vyriausybė teikia lengvatas.

Po M.Laurinkaus pranešimo Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas paprašė pateikti įrodymų apie tarptautinės mafijos skverbimąsi į Lietuvą ir jos įtaką mūsų valdžiai. Trečiadienį M.Laurinkus įteikė Seimo pirmininkui per 100 psl. medžiagą kartu su telefoninių pokalbių įrašais, kuriuos VSD surinko teisėtai, nes turėjo teismo sankciją klausytis bendrovės „AVIA Baltika“ vadovo, pagrindinio R.Pakso prezidentinės kampanijos finansuotojo Jurijaus Borisovo pokalbių. Dar vasarą spaudai M.Laurinkus yra pasakęs: „AVIA Baltika“ mes sekėme, sekame ir seksime“, nes ši įmonė buvo užkliuvusi net JAV žvalgybai kaip tiekianti Rusijos karinės aviacijos įrangą terorizmą remiančioms šalims.
A.Paulauskas sukvietė Seimo frakcijų atstovus bei aukščiausius teisėtvarkos pareigūnus perskaityti ir perklausyti VSD pateiktos medžiagos. Tai buvo valstybę drebinantys faktai. Tuoj pat buvo nutarta sustabdyti M.Laurinkaus atleidimo iš pareigų procedūrą ir sušaukti neeilinį Seimo posėdį, kuriame būtų sudaryta komisija VSD pateiktiems faktams ištirti.

Lina PEČELIŪNIENĖ

Views All Time
Views All Time
2095
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!