Prezidento Rolando Pakso advokatas Gediminas Baublys, atstovavęs jam per svarstymus apkaltos komisijoje ir Konstituciniame Teisme, viliasi, kad jo kliento apkaltos procesas Seime bus “ilgas”. “Ne 15 minučių, tikiuosi”, – sakė G.Baublys žurnalistams pirmadienį Prezidentūroje po susitikimo su R.Paksu. Judviejų pokalbio turinio advokatas neatskleidė.

Jis nesiryžo prognozuoti, kada Seime galėtų įvykti balsavimas dėl prezidento nušalinimo, bet teigė, esą “nereikėtų proceso trukmei skirti didelio dėmesio”.

“Svarbiausia – teisingumas. Užtenka vien to, kad Konstitucinis Teismas rekordą pastatė, per savaitę išvadas pateikęs. Visas pasaulis stebisi akis išsproginęs”, – ironizavo advokatas.

Tikimasi, kad Seimas dėl Konstituciją pažeidusio R.Pakso nušalinimo galės balsuoti jau antradienį arba trečiadienį, jeigu iki tol laiko jis pats neatsistatydins.

Pirmadienį R.Paksas turėtų atvykti į Seimą išdėstyti savo pozicijos apkaltos procese.

G.Baublio teigimu, Seime per svarstymus pirmadienį dalyvaus ir visi prezidento advokatai – Rimas Andrikis, Kęstutis Stungys ir Vytautas Sviderskis, pats G.Baublys bei kartu su juo prezidentui KT atstovavę Kęstutis Švirinas ir Evaldas Rapolas.

Tuo tarpu prezidento patarėjas Alvydas Medalinskas BNS teigė, kad prezidentas “tikrai dalyvaus Seimo posėdyje, kai bus balsuojama dėl prezidento nušalinimo”, ir retoriškai klausė, “ar tikslingas atėjimas šiandien”, t.y.pirmadienį.

Priminus, kad prezidentas pažadėjo ateiti į Seimą, A.Medalinskas teigė, jog “kaip prezidentas pasakė, taip ir bus”.

“Tikimybė visada yra”, – teigė A.Medalinskas.

Pirmadienį ketinama įrašyti prezidento kalbą, kurioje, anot A.Medalinsko, prezidentas Lietuvos žmonėms paskutinį kartą prieš balsavimą Seime dėl apkaltos išdėstys “įvairius dalykus”.

Paklaustas, ar R.Paksas atsistatydins, A.Medalinskas atsakė “nemanau”.

Pirmadienį kaltinimus prezidentui patikslinę Seimo specialiosios tyrimo komisijos paskirti kaltintojai nusprendė, kad Seimas apkaltos R.Paksui proceso pabaigoje turės apsispręsti dėl trijų kaltinimų.

Anksčiau komisija buvo suformulavusi šešis kaltinimus prezidentui.

KT praėjusį trečiadienį konstatavo, jog prezidentas Konstituciją šiurkščiai pažeidė trimis atvejais: kai suteikė pilietybę dosniausiam savo finansiniam rėmėjui Rusijos piliečiui Jurijui Borisovui, kai neužtikrino valstybės paslapties apsaugos ir sąmoningai leido J.Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonu kontrolę, taip pat kai davė nurodymus savo patarėjui Visvaldui Račkauskui pasinaudojant tarnybine padėtimi siekti per teisėsaugos institucijas paveikti bendrovės “Žemaitijos keliai” vadovų ir akcininkų sprendimus dėl akcijų perleidimo R.Paksui artimiems asmenims.

KT išvadoje taip pat nurodoma, kad Seimas negali paneigti, pakeisti ar kvestionuoti Teismo išvadų, o apkaltos procese sprendžiama ne tai, ar asmuo šiurkščiai pažeidė Konstituciją, bet tik tai, ar už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą pašalinti jį iš prezidento pareigų.

Prezidentui nušalinti reikia ne mažiau 85 parlamentarų balsų. Seime yra 141 vieta, 4 dabar yra laisvos.

R.Paksas prezidento pareigas pradėjo eiti 2003 metų vasario 26 dieną.

Views All Time
Views All Time
233
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!