Seimas dėl Prezidento Rolando Pakso pašalinimo iš pareigų gali balsuoti dar pirmadienį. Tokią galimybę Eltai patvirtino ir Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas. “Tai yra tik prielaida. Tačiau, manau, kad pagal visas apkaltos procedūras tokia prielaida, kad balsavimas gali vykti dar šiandieną, yra reali”, – Eltai pirmadienį sakė A. Paulauskas.
Apie tokią galimybę, kad dėl R. Pakso pašalinimo iš Prezidento posto gali būti balsuojama dar pirmadienį arba antradienį iki pietų, Lietuvos radijui kalbėjo ir Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas. Tiesa, Č. Juršėnas pridūrė, jog balsavimo laikas priklausys nuo to, kada Prezidentas R. Paksas atvyks į Seimą tarti baigiamąjį žodį.

Pirmadienį po pietų Seime bus pratęstas apkaltos Prezidentui Rolandui Paksui procesas. Šalies vadovui kaltintojai iškels tris kaltinimus dėl šiurkščių Konstitucijos pažeidimų ir priesaikos sulaužymo. Šie kaltinimai visiškai atitinka Konstitucinio Teismo išvadą.

R. Paksas praėjusią savaitę yra patvirtinęs, kad dalyvaus apkaltoje Seime, tačiau nenurodė, ar atvyks jau į pirmadienį rengiamą apkaltos posėdį.

Pirmadienį rengiamuose ginčuose gali dalyvauti kaltintojai – 5 Seimo atstovai bei kaltinamo Prezidento advokatai, taip pat ir pats Prezidentas.

Pasibaigus ginčams, kaip numato Seimo statutas, Prezidentas gali tarti baigiamąjį žodį, o paskutinė apkaltos proceso Seime dalis – balsavimas.

Beje, Seimo I rūmų fojė pirmadienį popiet jau buvo statomos balsavimo kabinos.

Prezidentas R. Paksas iki pat balsavimo Seime pradžios turi teisę atsistatydinti, pasirašydamas atitinkamą dekretą. Tokiu atveju apkalta čia pat nutrūktų.

Jei R. Paksas neatsistatydins pats, įvykus galutiniam balsavimui, tuo atveju, jei Seimas nuspręstų Prezidentą atstatydinti, tą pačią dieną Seimas dar turėtų priimti kelis sprendimus.

Konstitucija bei apkaltos procesą apibrėžiantis Seimo statutas numato, kad Prezidento įgaliojimai nutrūksta iš karto po to, jei ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių, t. y., ne mažiau nei 85 parlamentarai, pritaria nušalinimui.

Views All Time
Views All Time
1859
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!