Opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos (TS) – konservatorių frakcijos narys Vytautas Landsbergis teigia esąs pasipiktinęs vidaus reikalų ministro pareiškimais dėl Lietuvos pilietybės netekusio Jurijaus Borisovo galimybes likti Lietuvoje.
“Po to, kai Konstitucinis Teismas nustatė, jog kandidatas į prezidentus (Rolandas Paksas-BNS) paėmė kyšį, atsilyginimui suteikta J.Borisovo pilietybė panaikinama, vidaus reikalų ministras abejoja dėl šio aferisto, valstybei pavojingo ir nepageidaujamo asmens išsiuntimo. Gal nepavojingas, gal pageidaujamas?”, – pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė V.Landsbergis.

“Juk klausimas kyla dėl valstybės apgynimo. Čia pareigūnai turėtų būti ryžtingi, nes tai jų pirminė pareiga. Matau valstybinių reiklų supratimo stoką”, – pažymėjo V.Landsbergis.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Virgilijaus Bulovas BNS teigė, kad jei Rusijos pilietybę turintis J.Borisovas kreipsis dėl Lietuvos vizos, jis ją gaus. Pasak ministro, vėliau, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, viza gali būti anuliuota.

Taip pat praėjusią savaitę Valstybės saugumo departamentas (VSD) kreipėsi į Migracijos departamentą prie VRM, prašydamas įtraukti J.Borisovą į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

Pasak V.Landsbergio, “J.Borisovo išsiuntimas padėtų sumažinti prezidentui daroma įtaką”. “Nejaugi valstybės pareigūnai nenori padėti savo prezidentui”, – retoriškai klausė konservatorius.

Praėjusį trečiadienį leidinyje “Valstybės žinios” buvo paskelbtas Konstitucinio Teismo nutarimas, jog R.Pakso dekretas, kuriuo J.Borisovui buvo suteikta Lietuvos pilietybė išimties tvarka, prieštarauja Konstitucijai. Įsigalėjus KT sprendimui, J.Borisovas neteko Lietuvos pilietybės.

J.Borisovas anksčiau turėjo Lietuvos pilietybę, bet trumpam buvo jos netekęs, kad gautų Rusijos pilietybę. Lietuvoje sraigtasparnių remonto bendrovę “Avia Baltika” valdantis J.Borisovas aiškino, kad Rusijos pilietybė jam buvo reikalinga dėl verslo reikalų Rusijoje, kur jis taip pat turi sraigtasparnių remonto bendrovę.

Prezidentas R.Paksas jam vėl suteikė Lietuvos pilietybę šiemet balandį.

R.Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų oficialiai paaukojusio J.Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus – dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

Views All Time
Views All Time
350
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!