Vakar šiauliečiai nešė ir siuntė redakcijai „raginimus”, kuriuos rado pašto dėžutėse. “Manau, būtina žmones perspėti apie naują legalų mulkinimą”, — elektorininiame laiške redakcijai rašė šiaulietis. Gautame “raginime” kviečiama “nedelsiant” pareikšti savo nuomones dėl namo renovacijos. Savo nuomones žmonės “turi” pranešti SMS žinute. Ir tik lapo apačioje smulkiomis raidėmis parašyta trumposios žinutės kaina: penki litai 88 centai be PVM.

Raginimas su Lietuvos Respublikos antspaudu

„Raginimas dėl renovacijos darbų”, viršuje papuoštas gražiu herbu su užrašu “Nacionalinis Nuomonių Centras”, o apačioje užtvirtintas antspaudu su didelėmis raidėmis “Lietuvos Respublika. Dokumentams”. Jis šiomis dienomis turi pasiekti 600 tūkstančių pašto dėžučių.

Šiame rašte įskaitomomis raidėmis butų savininkai yra informuojami apie vykdomą daugiabučių namų butų savininkų ir gyventojų apklausą dėl namo atnaujinimo darbų ir yra prašoma „nedelsiant” pareikšti savo nuomonę.

Toliau nurodyta, kaip teisingai atsakyti į klausimą „Ar sutinkate, kad Jūsų daugiabutis artimiausiu metu būtų modernizuojamas ir atnaujinamas?” galima įrašius raktažodį REN ir raidelę A (sutinku), B (nesutinku), C (neturiu nuomonės), D (reikia daugiau informacijos), E (galbūt sutikčiau ateityje (pagerėjus ekonominei situacijai po 2— 5 metų).

„Nuomones turite pareikšti SMS žinute”, — nepalieka kito pasirinkimo “Nacionalinis Nuomonių Centras”.

Toliau žmonėms paaiškinama, kad jų ateitis — jų pačių rankose, kad dalyvavimas apklausoje ypač svarbus ir panašiai.

„Raginimo” apačioje po žvaigždute mažomis raidėmis parašyta, kad ši apklausa yra informacinio pobūdžio, kad tai viešosios nuomonės tyrimas ir kad trumposios žinutės kaina yra penki litai 88 centai be PVM.

Taip pat mažomis raidėmis nurodyti ir apklausos vykdytojo — UAB „Facility services” rekvizitai.

„Negali atsakyti, kad kažkas kažko nenuskaitė”

Nurodytu telefonu atsiliepęs UAB „Facility services” direktorius Dainius Ruminas, neslėpė, kad “žmonės visą rytą skambino su tokiais pačiais klausimais”, buvę ir nepatenkintų dėl kainos, ir vienas Seimo narys skambinęs, teiravęsis, kas čia vyksta.

D. Ruminas paaiškino, kad šios apklausos savikaina „labai žvėriška”, tad norint, kad atsipirktų visos spausdinimo, platinimo, telekomunikacijos bendrovės išlaidos, susidaranti 7 litų už vieną žinutę kaina.

Nors D. Ruminas sutiko, kad ši forma „gal ir primena kažkokį raginimą”, tačiau tai esą padaryta pasikonsultavus su teisininkais.„Visa pranešimo forma — teisiškai jokia afera. Viskas parašyta juodu ant balto. Galbūt atsiras, kas nenuskaitė, kas bus nepatenkintas, bet juk negali žmogus už tai atsakyti, kad kažkas kažko nenuskaitė”, — sakė UAB vadovas.

Jis patikino, kad tokių raginimų išsiuntinėta kiekvienam renovuotinam daugiabučiui — pagal Lietuvos pašto duomenis, tai yra 600 tūkstančių pašto dėžučių.

UAB „Facility services” įkurta šių metų pavasarį, tačiau, anot jos direktoriaus, tai pirmas toks projektas. Tokią apklausą D. Ruminas prisipažino sugalvojęs daryti savo iniciatyva, “pasižiūrėjęs per televizorių, kad renovacija stringa”.

Policija tyrimą nutraukė

Arūnas Aliulis, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius, papasakojo, kad analogiškas atvejas buvęs prieš mėnesį ar prieš kelis, kai į pašto dėžutes panašaus turinio lapelius mėtė kita firma — „Būsto renovacijos valdyba”. Jai vadovavęs tas pats UAB “Facility services” direktorius D. Ruminas.

Tada A. Aliulis nusiuntė pareiškimą policijai, kad ši pradėtų tyrimą dėl galimos neteisėtos veiklos ir žmonių apgaudinėjimo, tačiau prieš porą savaičių policija priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Analizuojant pateiktą medžiagą, galima teigti, kad daugiabučių namų gyventojai, gavę UAB “Facility Services” raštą, patys turi spręsti, ar jiems siųsti SMS žinutę trumpuoju numeriu, ar nesiųsti, nes rašte yra tiksliai nurodoma visa informacija ir SMS žinutės kaina”, — rašoma policijos nutarime.

A. Aliulis prisipažino, kad vakar ryte tokiu lapeliu jam jau mojavo aplinkos viceministras.

Views All Time
Views All Time
994
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!