Jeigu po Seime surengtos apkaltos prezidentas Rolandas Paksas bus nušalintas nuo pareigų, jam gali būti pareikšti įtarimai bent dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose. Tai LNK televizijos laidoje “Pikas” trečiadienį sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Raimondas Šukys.
“Manau, kad tikrai gali būti svarstomas klausimas dėl įtarimų pareiškimų ir pačiam prezidentui, kai jis juo jau nebebus”, – sakė R.Šukys.

Parlamentaro nuomone, prokurorai gali pareikšti nuo prezidento posto nušalintam R.Paksui įtarimus dėl bent dviejų veiksmų – dėl to, jog sąmoningai leido savo dosniausiam rėmėjui Jurijui Borisovui suprasti, jog pastarojo atžvilgiu atliekamas operatyvinis tyrimas, taip pat dėl kišimosi į privačių ūkio subjektų reikalus ir poveikio darymo, kad bendrovės “Žemaitijos keliai” akcijų galėtų įsigyti prezidentui artimi asmenys.

R.Šukys atstovavo Seimui Konstituciniame Teisme (KT), kuris trečiadienį patvirtino, jog šiais savo veiksmais prezidentas šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Dėl minėtų veiksmų ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti anksčiau, tačiau, kol R.Paksas eina prezidento pareigas, jo nebuvo galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Prokuratūra prašė R.Pakso duoti parodymus šiuose ikiteisminiuose tyrimuose, bet jis nesutiko.

KT konstatavo, jog prezidentas iš viso Konstituciją pažeidė trimis atvejais – dėl dviejų minėtų atvejų bei neteisėto pilietybės suteikimo išimties tvarka J.Borisovui.

Seimas jau kitą savaitę ketina pratęsti vasario 19 dieną pradėtą apkaltos prezidentui procesą ir balsuoti dėl jo nušalinimo.

Prezidentui nušalinti reikia ne mažiau 85 parlamentarų balsų. Seime yra 141 vieta, 4 dabar yra laisvos.

Views All Time
Views All Time
220
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!