Po nepalankaus Konstitucinio Teismo sprendimo lemiamo balsavimo dėl apkaltos belaukiančiam Lietuvos Prezidentui Rolandui Paksui nebekandidatuoti pakartotiniuose Prezidento rinkimuose pataria Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
Du mėnesiai, per kuriuos po Prezidento nušalinimo turėtų įvykti nauji rinkimai, yra, liberalcentristo nuomone, per trumpas laikas, kad R. Paksas “kažkaip pasikeistų, kad pasikeistų jo aplinka, kad jis atsisakytų įtartinų ryšių ir iš tikrųjų jaustųsi nepriklausomas ir savarankiškas”.

Todėl, E. Masiulio nuomone, nėra prasmės R. Paksui dar kartą kandidatuoti, nes jo kandidatavimas kels dideles įtampas visuomenėje.

“Nelabai įsivaizduoju, kad taip susikompromitavęs politikas po kelių mėnesių naujoje kokybėje galėtų eiti Prezidento pareigas. Jeigu R. Paksas taip nori įrodyti savo charakterio tvirtumą, siūlau jam prasitęsti piloto licenziją ir įrodinėti savo kietumą ir tvirtumą aviacijos sporte”, – patarė ketvirtadienį spaudos konferencijoje E. Masiulis.

Pasak jo, politika ir valstybė yra per daug atsakingi dalykai, kad galima būtų mėginti savo problemas permesti ant valstybės pečių ir eksperimentuoti su valstybe. Todėl liberalcentristas pakvietė R. Paksą pagalvoti ir apie valstybę, o ne stengtis bet kokia kaina laimėti. “Valstybė nėra kova dėl Prezidento posto, nėra sportas”, – sakė E. Masiulis.

Jo nuomone, nauji Prezidento rinkimai yra neišvengiami, nes Seimas, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo nustatytus R. Pakso šiurkščius Konstitucijos pažeidimus, turėtų balsuoti už apkaltą. E. Masiulio nuomone, dabar R. Paksas turi eiti iki galo, nes jo atsistatydinimas, nesulaukus galutinio balsavimo Seime, būtų “negarbingas, nevyriškas žingsnis ir bėgimas nuo atsakomybės”.

Views All Time
Views All Time
2203
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!