Konstitucinio Teismo išvados, kuriose konstatuota, kad Prezidentas Rolandas Paksas kelis kartus šiurkščiai pažeidė Pagrindinį šalies įstatymą, nebuvo netikėtos jo aplinkos žmonėms. Prezidento patarėjų teigimu, išvados nepakeitė Prezidento ryžto pereiti visą apkaltos procesą iki galo ir su tauta dalyvauti šventėje įstojimo į NATO proga balandžio 2 d.

Trečiadienį pavakare, kai Konstitucinis Teismas skelbė savo išvadas, Prezidentas R. Paksas posėdžiavo su keliais savo patarėjais ir rėmėjais.

Anot Prezidento patarėjo Gintaro Šurkaus, šiame pasitarime net nebuvo skirta didelio dėmesio Konstitucinio Teismo išvadoms.

Tuo tarpu, Prezidento rėmėjo, Seimo nario profesoriaus Rolando Pavilionio teigimu, jo nė kiek nenustebino Konstitucinio Teismo išvada.

“Konstitucinis Teismas apiformino juridiškai tai, ką politiškai buvo nusprendęs Seimas. Tai yra garvežys buvo sumaišytas su vagonais, nieko čia naujo”, – sakė R. Pavilionis.

Prezidento patarėjos Vitalės Vinickienės nuomone, Konstitucinis Teismas pranoko pats save todėl, kad įvertino šiurkštumą.

“Konstitucinis Teismas turi įvertinti tik teisės aktų ar veiksmų atitiktį Konstitucijai”, – pabrėžė V. Vinickienė.

G. Šurkaus teigimu, Konstitucinio Teismo išvados yra “grynai politizuoto veiksmo rezultatas”.

Prezidento patarėjas patikino, kad Prezidentas neatsistatydins “jokiu būdu” ir rengiasi dalyvauti NATO šventėje.

“Valstybės vadovas dalyvaus visuose renginiuose. Įstojimas į NATO yra valstybinė šventė, laukta šventė daugeliui Lietuvos žmonių. Būtų gerai, kad iš jos nebūtų daroma, kaip iki šiol, politika ir negadinama žmonėms šventė”, – sakė G. Šurkus, skirdamas šį prašymą Prezidento oponentams.

Prezidento patarėjas žadėjo, kad per apkaltą Seime R. Paksas pasakys “labai gerą kalbą”. G. Šurkus taip pat kalbėjo ir apie kitą Prezidento kalbą žmonėms. Tačiau, kada ji bus pasakyta, neminėjo.

Views All Time
Views All Time
2175
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!