Lygiai prieš savaitę gavęs leidimą dirbti su slapta informacija Vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius pareiškė, kad nesiruošia daugiau aiškintis dėl to, kad buvo ne tik samdomas EBSW įmonių darbuotojas bet ir akcininkas bei valdybų narys.

LTV žinių laidos “Panorama” duomenimis, EBSW tyrimo medžiagoje yra nurodyta, kad dabartinis vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius dirbo keliose su EBSW susijusiose įmonėse.

Jis – buvęs akcinės bendrovės “Žemprojektas” direktorius bei šios bendrovės valdybos pirmininkas, bendrovėje “Statybos asocijacija” buvo valdybos narys ir direktoriaus pavaduotojas, buvo bendrovės “Dara” akcininkas ir stebėtojų tarybos narys. Vidaus reikalų ministras taip pat buvo bendrovės “Umbas” akcininkas, “Statybinių medžiagų investicija” stebėtojų tarybos pirmininkas, investicinės akcinės bendrovės “Trikotažo investicija” ,”Jonavos montuotojas “stebėtojų tarybos narys bei investicinės akcinės bendrovės “Šviesus rytojus ” steigėjas.

Dėl šių įmonių paimtų paskolų G. Furmanavičius teisėsaugos pareigūnų buvo apklaustas kelis kartus.”Dara” iš Valstybinio komercinio banko paėmė daugiau kaip trijų milijonų paskolą, “Umbas” daugiau kaip milijoną litų. Teisėsaugai Furmanavičius teigė, kad paskolų panaudojimas jam nėra žinomas ir kad EBSW įmonėse jis buvęs tik samdomas darbuotojas.

“Panoramos” žurnalistams ministras teigia apskritai nenorįs prisiminti praeities ir esą neturi ką apie tai pasakyti.

EBSW bylas tyręs Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis pripažįsta, kad ne visos paskolų ėmimo ir panaudojimo aplinkybės yra ištirtos ir kad Lietuvai grąžintas buvęs EBSW prezidentas G. Petrikas galėtų padėti bylos tyrimui. Daugiau kaip pusmetį JAV teismas nagrinėja Lietuvos Generalinės prokuratūros prašymą išduoti Lietuvai buvusį EBSW prezidentą, kuris įtariamas iššvaistęs per 80-imt milijonų litų svetimo turto.

Views All Time
Views All Time
1571
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!