Prezidentūra neviešina rašto apie Furmanavičių

,

Lietuvos Prezidentūra kategoriškai atsisako paviešinti Generalinės prokuratūros raštą, kuriuo neva buvo išsklaidytos abejonės dėl Darbo partijos atstovo, vidaus reikalų ministro Gintaro Jono Furmanavičiaus galimų sąsajų praeityje su liūdnai pagarsėjusiu koncernu EBSW.

“Tai yra konfidencialus raštas. Būsiu tikslesnis – tai tarnybinis susirašinėjimas”, — tvirtino “Ekstrai” prezidento patarėjas, saugumo grupės vadovas Rytis Muraška. Jo teigimu, nors pažyma apie G.J.Furmanavičiaus praeitį nėra pažymėta grifais “Slaptai”, “Tarnybiniam naudojimui” ar panašiai, joje yra neskelbtinų faktų.

“Būtų protingiausia prašymą adresuoti jos autoriams. Gal jie supyks ją paviešinus?” – bandė ugnį į Generalinę prokuratūrą nukreipti R.Muraška.

“Nesuprantu: jei aš rašau laišką, sakykime, meilužei, jos teisė viešinti”, – dėl nepamatuoto Prezidentūros užsispyrimo ironizavo generalinis prokuroras Antanas Klimavičius. Pareigūno teigimu, pažymoje nėra nei konfidencialių, valstybės paslaptį sudarančių žinių, nei faktų iš baudžiamosios EBSW bylos, kurią tiriant kaip liudytojas buvo apklaustas G.J.Furmanavičius.

Anot “Ekstros” šaltinių, pažymoje vis dėlto buvo paminėtas faktas, kuris turėjo užminti mįslę Prezidentūros klerkams dėl G.J.Furmanavičiaus tinkamumo eiti vidaus reikalų ministro pareigas. Tų pačių šaltinių teigimu, visą laiką deklaravęs, kad buvo tik samdomas EBSW darbuotojas, G.J.Furmanavičius, švelniai tariant, pasakė netiesą.

Prokuratūros pažymoje užsimenama, jog vidaus reikalų ministrą su EBSW aštuonkoju siejo kur kas glaudesni ryšiai. Jiems paaiškėjus, šešėlis dėl skubos skiriant šį “darbietį” ministru kristų pirmiausia ant Prezidentūros.

Views All Time
Views All Time
1761
Views Today
Views Today

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 72 = 73