Konstitucinio Teismo nutarimu Lietuvos pilietybės netekęs verslininkas Jurijus Borisovas bus išsiųstas iš Lietuvos į Rusiją. Tai penktadienį pranešė Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Anot pranešimo, departamentas neišduos Rusijos piliečiui J.Borisovui leidimo nuolat gyventi Lietuvoje.

Pareigūnai taip pat nusprendė panaikinti J.Borisovo gyvenamosios vietos deklaravimo Vilniuje, Vytauto gatvėje, duomenis. Migracijos departamento sprendimą pavesta vykdyti Vilniaus miesto vyriausiajam policijos komisariatui.

Pagal užsieniečių teisinės padėties įstatymą, šį Migracijos departamento sprendimą J.Borisovas gali būti apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui per 7 dienas nuo sprendimo įteikimo jam dienos.

J.Borisovo advokatas Adomas Liutvinskas penktadienį BNS teigė, kad tikrai apskųs šį Migracijos departamento sprendimą.

“Be jokių kalbų jį apskųsim. Jis yra nepagrįstas, prieštarauja teisinei logikai, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai – šeima gyvena Lietuvoje, o jos maitintojas išsiunčiamas į Rusiją!”, – kalbėjo advokatas.

Kadangi šis Migracijos departamento sprendimas yra skundžiamas teismui, jis įsigalios tada, kai baigsis apskundimo terminas arba kai jį išnagrinės teismas. Tokiu atveju J.Borisovas Lietuvoje gali būti dar mažiausiai savaitę.

J.Borisovas buvo paprašęs leidimo nuolat gyventi Lietuvoje, tačiau VSD pasiūlė įtraukti jį į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą. LNK žiniomis, Migracijos departamentas jau įtraukė jį į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

Konstitucinis Teismas gruodį konstatavo, jog prezidento dekretas išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę J.Borisovui, kuris yra Rusijos pilietis, prieštarauja Konstitucijai ir Pilietybės įstatymui.

J.Borisovas anksčiau turėjo Lietuvos pilietybę, tačiau ją prarado įgijęs Rusijos pilietybę. Prezidento rinkimus laimėjęs R.Paksas praėjusį balandį suteikė jam Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

R.Pakso rinkimų kampanijai J.Borisovo vadovaujama sraigtasparnių remonto bendrovė “Avia Baltika” paaukojo 1,2 mln. litų. Konstitucinis Teismas pilietybės suteikimą įvertino kaip atlygį už paramą rinkimų kampanijai.

Pilietybės suteikimas J.Borisovui yra vienas iš argumentų surengti Seime apkaltą prezidentui. J.Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus – dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

Views All Time
Views All Time
479
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!