Rašytoju tapęs H.Daktaras save vadina teisuoliu, o prokurorus – šunimis

Knyga išleista nelegaliai

Kauno nusikalstamo pasaulio šulu vadinamas Henrikas Daktaras nusprendė savaip suvesti sąskaitas su pareigūnais, pasiuntusiais jį už grotų.

Šiomis dienomis nežinia kokioje leidykloje skandalingai išgarsėjęs kaunietis nelegaliai išleido knygą „Išlikt žmogumi”.

Knygoje, kurią autorius laiko autobiografine, 46 metų H.Daktaras ne tiktai smulkiai aprašo savo gyvenimą, bet ir apipila žinomus politikus bei teisėsaugos pareigūnus kaltinimais korupcija, kyšininkavimu, šalies ūkio žlugdymu.

Tarp knygos herojų – ne tiktai H.Daktaro draugai, nusikaltėliai, kaliniai, bet ir teisėsaugininkai.

Skaudžiausi žodžiai – prokurorui

Buvęs kalinys vaizdingai aprašo savo susitikimus su tuomečiu prokuroru, o dabar Seimo pirmininku Artūru Paulausku, Policijos departamento generaliniu komisaru Vytautu Grigaravičiumi, Seimo nariu Alvydu Sadecku, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vadovu Algimantu Kliunka, Muitinės departamento direktoriaus pavaduotoju Juozu Rimkevičiumi ir kitais pareigūnais, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, kad H.Daktaras atsidurtų už grotų.

Daugiausia kritikos sulaukė A.Kliunka, kuris buvo vienas pagrindinių kauniečio suėmimo iniciatorių ir kuris dažniausiai tardė suimtą H.Daktarą.

Kaunietis šį prokurorą vadino itin žiauriu, negailestingu, savo pozicijos neturinčiu žmogumi – knygoje A.Kliunka net lyginamas su buvusiu gestapo šefu Mulleriu.

Kartais H.Daktaras visai pratrūkdavo ir šį bei kitus prokurorus vadino šunimis ir gyvatėmis.

Pareigūnas bylinėtis nežada

Vakar A.Kliunka „Lietuvos rytui” sakė ant H.Daktaro nepykstąs: „Jei tokie autoritetai ant mūsų pyksta, vadinasi, dirbame gerai. Tai man garbė”.

Prokuroras tvirtino, jog jo toks darbas – visų mylimas nebūsi.

A.Kliunka nežada bylinėtis dėl to, kad knygoje buvo pavaizduotas įžeidžiamai.

Intelektu nepasižymėjo

„Tačiau man būtų labai įdomu paskaityti šią knygą. Manau, kad ir H.Daktarui būtų įdomu paskaityti, jei aš parašyčiau knygą apie jo sulaikymą”, – sakė A.Kliunka.

Prokuroras teigė, jog H.Daktaras buvo suimtas ir nuteistas pagrįstai: „Aš gerai prisimenu visus mūsų pokalbius po sulaikymo.

Man patiko tai, kad H.Daktaras niekada nekonfliktavo, tvirtai laikėsi savo nuomonės.

Tačiau intelekto bokštu aš jo negalėčiau pavadinti – jis įsikaldavo kelias frazes ir nuolat jas kartodavo”.

Arvydas Lekavičius, Audronė Urbonaitė
„Lietuvos ryto” korespondentai

Views All Time
Views All Time
3120
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!