Šveicarijos bankai skambina pavojaus varpais. Šios šalies vyriausybė pranešė, kad finansinės institucijos yra ypač susirūpinusios dėl neaiškios kilmės pinigų srautų praėjusiais metais. Įtartinų operacijų suma 2009-aisiais pasiekė rekordines aukštumas – 2,1 mlrd. eurų.

„Palyginti su praėjusiais metais, pranešimų apie nešvarių pinigų srautus padidėjo 5 procentais. Pinigų plovimo sumos pernai buvo pačios didžiausios nuo tada, kai buvo pradėta domėtis į bankus atkeliaujančių pinigų kilme“, – pranešė Federalinis policijos biuras.

Policijos ataskaitoje pažymima, kad apie du trečdalius įtartinų sandorių pranešė patys bankai. Pareigūnai teigė nemanantys, kad pernai metais buvo bandoma išplauti daugiau pinigų, o rekordinė suma buvo fiksuota dėl padidėjusio pranešimų apie įtartinas įplaukas srauto.

Dviejų stambiausių sukčiavimo atvejų suma siekė net 500 milijonų eurų. Su iš Šveicarijos iškeliavusiais pinigais siejami du sukčiavimo ir pinigų grobstymo atvejai, kurių suma siekia 70 milijonų eurų.

Daugiausia pranešimų (196) gauta apie pačių šveicarų įtartiną veiklą. Nuo jų nedaug atsilieka italai (147).

Pareigūnai teigia praėjusiais metais tyrę ir septynis atvejus, siejamus su teroristų finansavimu. Keturi iš jų buvo perduoti prokurorams, du iš jų keliaus į teismą.

Views All Time
Views All Time
1693
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!