Po Seimo laikinosios komisijos išvadų paskelbimo kai kurie tų išvadų “herojai” jau pasiryžo kreiptis į teismą.

Buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas “Vakaro žinioms” teigė su advokatu atidžiai studijuojantis kiekvieną išvadų teiginį.

“Esu tiesiog šokiruotas dėl tokių išvadų, – sakė R.Ačas. – Tikėjausi, kad komisija tyrimą atliks ne paviršutiniškai, o kur kas išsamiau bei nuodugniau. Tačiau ten tiek netikslumų, tikrai yra pagrindas kreiptis į teismą. Tai ir ketinu padaryti”.

“Na, vieną pavyzdį galėčiau paminėti, nes ką tik gavau paneigiančią pažymą, – sakė jis. – Štai komisija rašo: “Į Ūkio banko sąskaitą perkėlus buvusios R.Ačo įmonės “Viandrė” sąskaitą, R.Ačo asmenišku rūpesčiu “śkio banko lizingas” nupirko “Viandrei” priklausiusį buvusį R.Ačo automobilį”. Iš įmonės gavau pažymą, jog UAB “Viandrė” sąskaitą śkio banke atsidarė dar 1998 m. rugpjūtį”. R.Ačo teigimu, ta pažyma taip pat įrodo, jog 2003 m. liepos 15 d. sandoriu dėl minėto automobilio jokie įstatymai pažeisti nebuvo, nors komisija ir daro apie tai tam tikrų užuominų.

“Tai tik vienas pavyzdys, – sakė R.Ačas. – Išvadose tokių netikslumų apstu. Suprantu, kodėl taip atsitiko, ir nepykstu ant tų žmonių. Komisijoje – žemės ūkio specialistas, du inžinieriai, du fizikai. Jie ir negalėjo kitokių išvadų parengti. Dabar renku paneigiančius dokumentus ir būtinai kreipsiuosi į teismą”.

R.Ačas taip pat teigė nesuprantąs, kodėl prezidentas dėl laikinosios komisijos išvadų turėtų atsistatydinti. “Jose nėra nė vieno kaltinimo prezidentui, – sakė buvęs Prezidentūros patarėjas. – Tai yra kruopščiai organizuotas, tačiau labai nevykusiai daromas sąmokslas”.

“Tarpininkė” Renata Smailytė teigė, jog, išskyrus konstatuojamąją dalį, pačiose išvadose jos pavardės nėra. Todėl ir komentuoti jų nenorinti.

Paklausta apie “abejotinos reputacijos asmenis”, R.Smailytė nusistebėjo: “Su abejotinos reputacijos asmenimis manęs nesaisto nei ekonominiai, nei kitokie ryšiai. 0 jei komisija turėjo galvoje, kad aš telefonu neva kalbėjausi su Tautvydu Barščiu apie generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių, leiskite paklausti: kodėl apie galimą V.Grigaravičiaus keitimą tomis dienomis kalbėjo visa Lietuva, visi turgų prekeiviai, bet negalėjo kalbėti Smailytė?”

Vis dėlto R.Smailytė teigė “ryt poryt” dėl komisijos išvadų pasitarsianti su advokatu ir eisianti į teismą.

Prezidento patarėjas Visvaldas Račkauskas, kuris komisijos išvadose tarp kitų patarėjų įvardytas kaip duodavęs “neteisėtus pavedimus įvairioms valstybės institucijoms”, dokumentą komentavo lakoniškai.

“Ten, kur kalbama apie mane, išvada neatitinka tikrovės. Tai tiek. Ačiū”, – atsisveikino V.Račkauskas.

Nekalbus buvo ir “Restako” firmos vadovas bei asmeninis prezidento Rolando Pakso draugas Algirdas Drakšas. “Aš nebendrauju su žiniasklaida. Tai tiek. O dėl komisijos išvadų – kiekvienas normaliai mąstantis žmogus pats viską mato. Ką čia daugiau sakysi”, – užbaigė pokalbį jis.

Danguolė Kavolėlytė

Views All Time
Views All Time
1986
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!