Kilus Lietuvos politinę padangę sudrebinusiam skandalui dėl galimų prezidento aplinkos ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais, Lietuvos užsienio reikalų ministras A.Valioniui parengė užsienyje reziduojantiems Lietuvos ambasadoriams instrukciją, kurioje išdėstoma oficiali šalies pozicija.

Pasak šios instrukcijos, Lietuvos diplomatai užsienio politikams turėtų aiškinti, kad “Lietuva yra stabilios ir brandžios demokratijos valstybė, tad pastarųjų dienų vidaus politikos įvykiai neturės poveikio ilgalaikiams užsienio politikos tikslams”.

Instrukcijoje teigiama, kad “Lietuvos užsienio politikos prioritetai, įtvirtinti visų parlamentinių partijų konsensusu, nesikeičia. Lietuvos užsienio politikos uždaviniai bei integracija į euroatlantines struktūras toliau realizuojami pagal numatytą darbotvarkę”.

“Klausimai, susiję su įtarimais dėl kai kurių pareigūnų veiklos, bus sprendžiami remiantis Lietuvos Konstitucijoje bei įstatymuose numatytais mechanizmais bei procedūromis”, – pažymima instrukcijoje.

A.Valionio teigimu, tai yra pakankamai santūri ir subalansuota Lietuvos pozicija, kuri pasauliui turėtų pasakyti, kad “mes esame demokratinė valstybė, kad tokie išbandymai, kurie vyko ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse su žymiai ilgesnėmis demokratijos tradicijomis, turėtų ir Lietuvoje praeiti neprasilenkiant su Konstitucija ir politinėmis tradicijomis”.

Apie instrukcijos turinį A.Valionis teigė informavęs ir premjerą Algirdą Brazauską, tokią pačią poziciją prezidentas vėliau pirmadienį pristatys Vilniuje reziduojantiems NATO ir Europos Sąjungos valstybių ambasadoriams.

Ministras prisipažino dėl kilusio skandalo sulaukęs signalų iš užsienio valstybių, tačiau jų nekomentavo.

Views All Time
Views All Time
1696
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!