Rolando Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas Jurijus Borisovas pirmadienį buvo daugiau nei valandą apklausiamas Generalinėje prokuratūroje dėl įtariamos nusikalstamos veikos – grasinimų prezidentui.

Prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis sakė, kad J.Borisovas apklausiamas kaip įtariamasis. Apklausa prasidėjo apie 13 valandą, ir 14 val. 15 min. dar nebuvo pasibaigusi.

Kaip skelbta, Generalinė prokuratūra sekmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 1 punkte – grasinimo valstybės tarnautojui siekiant atlikti veiksmus savo naudai.

Už šį nusikaltimą įstatymas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Pasak prokuratūros pranešimo, šis tyrimas pradėtas gavus iš Valstybės saugumo departamento medžiagą, kurioje yra duomenų apie J.Borisovo veiksmus prieš prezidentą R.Paksą.

Įtariama, kad J.Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per prezidento patarėją Remigijų Ačą ir verslininką Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje.

Sekmadienį vakare žiniasklaida paskelbė pokalbių įrašus tarp bendrovės “Avia Baltika” vadovo J.Borisovo ir bendrovės “Restako” direktoriaus, liberaldemokrato A.Drakšo, tarp J.Borisovo ir Rusijos bendrovės “Almax” darbuotojos, taip pat tarp Lietuvos pilietės Renatos Smailytės ir prieštaringai vertinamo Rusijos verslininko Anzorio Aksentjevo-Kikališvili.

Milijonu litų R.Paksą rinkimuose parėmęs J.Borisovas pokalbyje su A.Drakšu piktinasi negavęs patarėjo posto, taip pat teigia, jog tarp jo ir R.Pakso yra sutartis, kuri nevykdoma.

J.Borisovas tvirtina, kad jei situacija nesikeis, jis pradės “susigrąžinti savo pinigus”.

Verslininkas taip pat minėjo, kad jei įsipareigojimai nebus vykdomi ,R.Paksas yra “politinis lavonas”.

Views All Time
Views All Time
1870
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!