STT akiratyje – daugiau nei 20 sklypų įsigiję valdininkai

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) premjero sudarytai darbo grupei, tiriančiai valstybės tarnautojų žemės nuosavybės įsigijimo teisėtumą, pateikė sąrašus asmenų, kurie kartu su savo šeimos nariais yra įsigiję po keliolika ir daugiau sklypų. STT penktadienį išplatintame pranešime atkreipė dėmesį, kad asmenys, įtraukti į minėtąjį sąrašą, šiuo metu nėra įtariami pažeidę Lietuvos įstatymus.

Atsižvelgiant į didžiules duomenų apimtis, pasitaikančias klaidas bei netikslumus duomenų registruose, akivaizdu, kad šis sąrašas dar bus papildytas, o vertinant, ar jame įvardinti asmenys sklypus įsigijo teisėtai, bus atliekami papildomi patikrinimai, rašoma STT penktadienį išplatintame pranešime.

Darbo grupės vadovas, VRM sekretorius Algirdas Astrauskas ketvirtadienį informavo premjerą, jog pagal parengtas metodikas darbo grupė tikrins kiekvieną sąraše esantį asmenį ir nustatinės pažeidimo pobūdį.

Straipsniai 1 reklama

Jei pažeidimai bus nusikalstamos veiklos pobūdžio, tikrinimo medžiaga bus perduodama prokuratūrai, o vėliau ir teismui.

Jei duomenų apie nusikaltimus nepakaks, tuomet medžiaga bus teikiama tos institucijos, kur dirba neteisėtai sklypą įsigijęs asmuo, vadovams. Pastarasis privalės atlikti tyrimą.

Įrodžius šiurkščius tarnybinius nusižengimus, vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo pataisomis, galės būti skiriama tarnybinė nuobauda – atleidimas iš darbo. Jei pažeidimai nebus šiurkštūs, tuomet institucijos vadovas galės inicijuoti neeilinę atestaciją savo darbuotojui ir pažeminti jį pareigose.

Kita premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė jau pateikė Vyriausybės vadovui savo pasiūlymus kaip patobulinti teisės aktus, susijusius su žemės reformą vykdančių ir kontroliuojančių valstybės tarnautojų veiklos reglamentavimu bei jų atsakomybės didinimu.

Pasak pranešimo, siūlomos 6 įstatymų atskirų straipsnių pataisos: žemės reformos, viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje, saugomų teritorijų, valstybės tarnybos, administracinių bylų teisenos ir civilinio kodekso. Jeigu įstatymų pataisoms bus pritarta, tektų keisti ir kai kuriuos Vyriausybės nutarimus.

Gavus ministerijų pasiūlymus dėl minėtų įstatymų pataisų, šių įstatymų projektai bus svarstomi Vyriausybės posėdyje. Darbo grupei rengiančiai įstatymų pataisas vadovauja Vyriausybės kanceliarijos Teisės ir teisėtvarkos departamento direktorė Jolanta Dubinienė.

Skandalas dėl žemėtvarkos valdininkų piktnaudžiavimo dalijant sklypus kilo birželio pradžioje. Nustatyta, kad daugiausia žemės sklypų yra įsigiję Klaipėdos žemėtvarkininkai, kai kurie jų – po kelias dešimtis.

STT vadovas Valentinas Junokas anksčiau yra užsiminęs, kad tarp asmenų, įtariamų piktnaudžiavus įsigyjant sklypus, yra muitininkų, taip pat medicinos srities atstovų, verslininkų, politikų.

V.Junoko teigimu, STT sudarytame sąraše yra apie 2 tūkst. asmenų, kai kurie jų turi po 130-150 žemės sklypų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]