Lietuvos žemę išsidalijusiais valdininkais pasipiktinusiems politikams žemvaldžių toli ieškoti nereikia. Pasirodo, kai kurie Seimo kanceliarijos klerkai turi net po 60 sklypų.

Valdininko sklypai – už 2 mln. litų

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, Seimo kanceliarijos darbuotojas Kazimieras Šiaulys valdo net 62 žemės sklypus. Tiesa, Seimo Personalo skyriaus pareigūnai nesugebėjo nurodyti, kuo minėtas Seimo darbuotojas dirba ar dirbo.

Lyg tyčia jo pavardė nepateikiama ir Seimo internetinėje telefonų knygelėje.

K.Šiaulys turi net 362 ha žemės, kuri įkainota 2 mln. 306 tūkst. 389 litais.

“Įslaptinti” valdininkai

STT duomenis, Seimo kanceliarijoje glaudžiasi ir daugiau žemės turtų susikrovusių piliečių.

Vytautas Urbikas turi 5 žemės sklypus, kurie verti 50 tūkst. litų. Iš viso Seimo valdininkui priklauso 33 ha žemės.

Amžinai nuolatiniam Seimo kancleriui Arvydui Kregždei pavaldus Albinas Kazys Albertynas turi 5 sklypus, kurių nustatyta vertė siekia beveik 15 tūkst. litų.

Tačiau kuo ir už kokį atlyginimą įdarbinti šie pareigūnai, “Vakaro žinioms” sužinoti nepavyko. Net sunku patikėti, tačiau apie tokius darbuotojus nieko nėra girdėjęs ir Seimo Personalo skyriaus vedėjas.

Laikinai vedėjo pareigas einantis Tautvydas Jakutis “Vakaro žinioms” aiškino, jog Seimo narių patarėjai dažnai keičiasi, jų yra buvę tiek daug, kad sunku atrinkti, dirba šie žmonės Seime ar ne. Norint juos surasti, reikėtų pakelti šūsnis dokumentų.

STT taip pat aiškinasi, ar teisėtai 5 sklypus įsigijo Seimo buhalterė Alė Klovaitė. Ji iš viso turi 4 ha žemės už beveik 10 tūkst. litų.

Į sklypų skandalą įsipainiojo ir Seimo Bendrųjų reikalų departamento Eksploatavimo grupės vyriausioji administratorė Violeta Vainauskienė.

Nepastebėtas neliko ir Seimo priimamojo vyriausiasis specialistas Kazimiežas Rokickis. Dabar tiriama, kaip jis tapo žemvaldžiu.

Ypatinga patarėja

Seimo vicepirmininko Vytenio Andriukaičio patarėja Teresė Aldona Smilgienė turi 5 vertingus žemės sklypus. Moteris iš viso valdo 20,13 ha žemės, kuri valstybės nustatyta kaina verta 126 tūkst. 370 litų. STT pareigūnai aiškinasi, kaip valdininkė įsigijo žemę ir ar nepažeidė įstatymų.

Pasirodo, V.Andriukaičio patarėja kaip vijurkas sukasi ne tik norėdama įsigyti žemės sklypus. Energijos jai užtenka ir Seime, ten ji spėja būti patarėja net dviem parlamentarams.

Visu etatu patarėja dirba Seimo vicepirmininkui V.Andriukaičiui, o puse etato – kitam seimūnui Antanui Valiui. Beje, T.A.Smilgienė yra V.Andriukaičio patarėja užsienio reikalų klausimais, o A.Valiui – nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

STT pareigūnus sudomino ir Seimo socialdemokrato Alfonso Puloko sekretorė-patarėja Nida Kurliandskienė, kuriai priklauso 8 sklypai.

Kanceliarija žada bausti

Tuo tarpu Seimo kanceliarija teigia esanti šokiruota, jog STT tarp jos darbuotojų atrado daug įtartinų žemvaldžių.

Seimo kanceliarijos vadovybė tvirtina, kad gavus oficialią informaciją apie minėtus pažeidimus, bus nedelsiant reaguojama ir įstatymams ar valstybės tarnybos reikalavimams nusižengę darbuotojai bus atitinkamai įvertinti.

Views All Time
Views All Time
1991
Views Today
Views Today
1
0 0