G. Petrikas neigia iššvaistęs 10 mln. Lt

G. Petrikui pareikšti oficialūs įtarimai iššvaisčius Valstybinio komercinio banko lėšas. Pasak paties G. Petriko, jis kaltinamas dėl 10 mln. Lt iššvaistymo.

Generalinė prokuratūra kaltinimo nedetalizuoja – Prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė „Lrt.lt” sakė šios sumos patvirtinti negalinti, nes „nutarta neatskleisti tyrimo detalių”. Anksčiau skelbta, jog iš banko iššvaistyta iš viso apie 111 mln. Lt, praneša.

G. Petrikas kaltę neigia ir taip pat sako sunkiai įsivaizduojantis, kaip jam bus pateikti su Kauno holdingo kompanija susiję kaltinimai.

Po trečiadienio pokalbio su prokurorais G. Petrikas sakė, jog su banko lėšų iššvaistymu susiję kaltinimai jam pateikti „dėl tam tikrų keturių epizodų”. G. Petrikas pridūrė nemanantis, kad lėšos apskritai buvo iššvaistytos.

Tačiau, jo nuomone, būtent su Lietuvos valstybiniu komerciniu banku susiję kaltinimai yra „realesni” nei susijusieji su Kauno holdingo kompanija.

„Kol kas ekstradicijos byloje tarp visų dokumentų, kurių buvo apie 300 lapų, Kauno holdingo kompanijos kaltinimai – tik du lapeliai. Visa kita jau Valstybinio komercinio banko”, – teigė G. Petrikas.

Jis taip pat sako svarstantis galimybę pats paduoti į teismą Lietuvos valstybę, nors dar nežino, kokios kompensacijos reikalautų.

G. Petrikas nuo teisėsaugos slapstėsi septynerius metus. JAV federalinio tyrimų biuro pareigūnai jį sulaikė 2004-ųjų pavasarį.

Praėjusią savaitę bėglys parskraidintas į Lietuvą. Jam skirtas namų areštas. Jis taip pat negalės susitikti su EBSW veikla susijusiais asmenimis.

G. Petriko vadovaujamas EBSW koncernas ir jam priklausiusi Kauno holdingo kompanija 1992-1995 m. iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. Lt santaupų ir liko jiems skolinga apie 80 mln. Lt.

Visa EBSW koncerno valstybei padaryta žala vertinama per milijardą litų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]