Po beveik tris mėnesius trukusių batalijų dėl Vilniaus valdžios prie sostinės vairo išlikę konservatoriai suskubo tuo pasinaudoti. Prestižinėje sostinės vietoje, Prezidentūros pašonėje, netrukus turėtų užvirti statybos ir išdygti naujas triaukštis pastatas. Viename jo aukšte įsikurs centrinė konservatorių būstinė, o kitus aukštus partija panaudos papildomam uždarbiui ir nuomos privatiems asmenims.
Vakar Vilniaus savivaldybės vadovybė oficialiai palaimino šį projektą – patvirtino beveik 10 arų sklypo, kuriame vyks naujo partijos pastato statyba, detalųjį planą. Sklypas yra L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėje.

Šeimininkaus 99 metus

Toks sprendimas priimtas Tarybos kolegijos posėdyje. Kolegijai, vadovaujamai liberalų lyderio mero Artūro Zuoko, priklauso ir pora konservatorių – vicemeras Kęstutis Masiulis ir eilinis Tarybos narys Raimundas Alekna. Kaip žinoma, konservatoriai buvo ištikimiausi A.Zuoko rėmėjai mero rinkimuose.

Nė vienas “Respublikos” kalbintas kolegijos narys nenorėjo oficialiai kalbėti apie priimtą sprendimą ir jo aplinkybes, tik spėliojo, ką konservatoriai ruošiasi daryti sklype, kuris numatytas 99 metams išnuomoti būtent šiai partijai.

Kolegijos nariai tik teigė žiną, kad tame sklype esantis senas medinis namas bus nugriautas ir jame išdygs naujas pastatas su administracine ir gyvenamąją paskirtį turinčiomis patalpomis. “Nežinau, gal viešbutį ten įrengs ir taip uždarbiaus”, -juokavo vienas kolegijos narys.

Pinigus skolinsis

Dėl konservatoriams skirtos žemės ir būsimų statybų J.Razma pasiūlė kreiptis į vieną iš Vilniaus konservatorių lyderį Algirdą Čiučelį.

Klausiamas, iš kur partija paims Pinigų sklypo nuomai ir ypač statyboms, konservatorius teigė, kad tai bus daroma iš skolintų lėšų. “Ką darysi – skolinsimės. Dalis grįš per nuomą”, – sakė jis.

Tačiau A.Čiučelis taip ir nesugebėjo pasakyti, kas naujame name, kuriame bus ne tik administracinės, bet ir gyvenamosios patalpos, gyvens – partijos nariai ar paprasti piliečiai.

“Respublikai” susipažinus su kolegijai pateiktais šio sprendimo dokumentais, paaiškėjo, kad Konservatorių partija šį sklypą naudos greičiausiai daugiau gyvenamosioms politinėms reikmėms.

Dokumente, kuriame surašyti sklypo savininko žemės naudojimo apribojimai, parašyta, kad žemė bus naudojama “gyvenamajam naudojimo būdui” su “daugiaaukščiais gyvenamaisiais namais”, o leistinas sklypo užstatymo plotas -55 proc. Konservatorių partija įsipareigojo neiškirsti kieme šiuo metu esančių medžių, gavo teisę su automobiliais bet kuriuo paros metu važiuoti į gretimus sklypus.

Kaip žinoma, po 2000 m. Seimo rinkimų Konservatorių partija turėjo nemažai skolų. Tačiau po 2002 m. savivaldybių rinkimų padėtis pasikeitė. Iš skolų ši partija išbrido. Jos pajamos viršijo išlaidas, konservatoriai net sugebėjo uždirbti šie tiek daugiau nei 100 tūkst. litų.

Konservatoriai, kaip ir daugelis kitų partijų, neturi savo patalpų, tik gautas panaudai. Galima išskirti socialdemokratus, kurie savo patalpas įsigijo pagal kai kurių ankstesnių Vyriausybių sprendimus. Šis sprendimas – tik vienas iš procedūrinių etapų to sprendimo, kuris buvo priimtas, suteikiant konservatoriams toje vietoje esantį pastatą prieš kelerius metus, – teigė A.Zuokas. – Be to, patalpas, kurias konservatoriai turi Gedimino prospekte, jie grąžintų Savivaldybei, o naujajame pastate įsikurtų centrinė partijos būstinė ir Vilniaus skyrių vadovybė”.

Views All Time
Views All Time
1375
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!