Antradienį Ukmergės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, iškelta uždarajai akcinei bendrovei „Statybos montavimo darbai“, dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo.

Praėjusių metų pavasarį laikraštyje rašėme, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratyje atsidūrė 18 ukmergiškių. FNTT prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus apskrities skyriuje kovo 19 dieną buvo pradėtas tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 ir 2 dalį dėl sukčiavimo, pagal 222 straipsnio 1 dalį dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, pagal 300 straipsnio 1 ir 3 dalį dėl dokumento suklastojimo bei 203 straipsnio 2 dalį dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos. Pareigūnai įtarė, kad organizuota grupė pasisavino ne vieną milijoną litų pridėtinės vertės mokesčio.

Netrukus po to, kai buvo pradėtas tyrimas, jį kontroliuojančios Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Arūnas Stankevičius “Gimtajai žemei“ pasakojo, kad visose įmonėse, kurios pateko į teisėsaugininkų akiratį, įtariamųjų darbo vietose, namuose, kitur, jau atliktos kratos, paimti dokumentai. Visa ši medžiaga perduota analizuoti finansininkams. Prokuroro teigimu, tai didelis darbas ir jis užtruks, nes bylos apimtis yra didžiulė.

Organizuotos grupės subūrimu bei aferos sumanymu įtariamą ukmergiškį verslininką V. V. teismas buvo leidęs suimti. Jis areštinėje praleido beveik du mėnesius. Vėliau įtariamajam teismas skyrė švelnesnę kardomąją priemonę. Keturiolika parų už grotų praleido ir dar vienas ukmergiškis – verslininkas R. Ž. Pradėjus tyrimą, iš viso buvo suimti trys asmenys, o sulaikyta per trisdešimt. Kaip teigė prokuroras, kai su bylos medžiaga dirba finansininkai, atliekamos revizijos, įtariamųjų laikyti už grotų nebuvo reikalo.

Pasak prokuroro A. Stankevičiaus, finansinės aferos byloje iš viso yra 45 įtariamieji. Tai – Vilniaus, Kauno, Visagino, Ukmergės, kitų miestų bei rajonų gyventojai – vers-lininkai, įmonių vadovai ir savininkai, politikai. Tarp įtariamųjų – aštuoniolika Ukmergės gyventojų.

Praėjusių metų vasarą kalbintas prokuroras A. Stankevičius „Gimtajai žemei“ sakė, jog byla bus pradėta skaidyti ir netrukus pirmieji įtariamieji keliaus į teismą. Jis užsiminė, kad yra tikimybė, jog kai kurie teisiamieji atsipirks baudomis.

Antradienį Ukmergės rajono apylinkės teisme teisėjo Rinaldo Adamonio pradėta nagrinėti byla – viena iš daugelio, išskirtų į atskiras iš minėtosios garsiosios PVM grobstymo bylos.

„Bylos nagrinėjimas kovo 23 dieną buvo atidėtas, nes neatvyko Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas. Jo dalyvavimas buvo būtinas,“ – „Gimtajai žemei“ sakė teisėjas R. Adamonis. Jo teigimu, ikiteisminio tyrimo metu tarp UAB „Statybos montavimo darbai“ ir Mokesčių inspekcijos buvo pasirašytas susitaikymo protokolas. Tačiau jis negali būti pripažintas galiojančiu, nes tik nuo vasario 18 dienos įsigaliojo įstatymo papildymas, leidžiantis Mokesčių inspekcijai susitaikyti su juridiniu asmeniu. Iki tol susitaikymas buvo galimas tik su fiziniu asmeniu.

Kitas teismo posėdis yra numatytas balandžio 26 dieną.

Sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu bei jų panaudojimu kaltinamos UAB „Statybos montavimo darbai“ savininkas ir vadovas yra politikas Valdas Petronis. Šis verslininkas taip pat yra rajono Tarybos narys bei Naujosios sąjungos (socialliberalų) rajono skyriaus pirmininkas. Teismo posėdyje politikas nedalyvavo. Bendrovės interesams atstovavo V. Petronio žmona.

Views All Time
Views All Time
1417
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!