Amerikos lietuvių bendruomenė ragina prezidentą Rolandą Paksą atidėti vizitą į JAV, kol išaiškės Lietuvoje kilusio skandalo aplinkybės.
JAV lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkas Algimantas Gečys BNS patvirtino pirmadienį prezidentui nusiuntęs laišką, tačiau pažymėjo pažadėjęs 24 valandas šio laiško turinio nekomentuoti, kad R.Paksas turėtų pakankamai laiko su juo susipažinti.

BNS žiniomis, R.Paksui siūloma atidėti gruodžio 7-9 dienomis planuojamą vizitą į JAV.

Prezidentūroje antradienį lankėsi JAV ambasadorius Vilniuje Stephanas Mullas (Malas). Susitikimas su R.Paksu vyko akis į akį. “Vizitas toliau planuojamas”, – BNS sakė prezidento patarėjas diplomatiniais klausimais Eitvydas Bajarūnas.

Tai BNS patvirtino ir JAV ambasados Vilniuje atstovai. Į Prezidentūrą JAV ambasadorius atvyko per vidinį Prezidentūros kiemą, nors paprastai ambasadoriai įeina į rūmus per centrinį įėjimą iš S.Daukanto aikštės pusės.

Praėjusį ketvirtadienį paskelbta, kad R.Pakso vizitas JAV bus trumpesnis nei planuota, nes atšauktas planuotas apsilankymas Čikagoje.

Kol kas nesikeičia likusi R.Pakso vizito JAV programa – gruodžio 7 d. jis atvyks į Vašingtoną, kur gruodžio 8 d. Lietuvos vadovą priims JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas Bušas). Vėliau R.Paksas planuoja vykti į Filadelfiją, kur skaitys pranešimą įtakingoje JAV visuomeninėje organizacijoje – Pasaulio reikalų taryboje (World Affairs Council).

Iš Filadelfijos R.Paksas grįš į Lietuvą.

Kilus skandalui dėl prezidento aplinkos ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis ir organizacijomis bei slaptos informacijos nutekėjimo nusikaltėliams, nemažai Lietuvos valdančiosios daugumos ir opozicijos politikų R.Pakso laikinai atsisakyti vizitų į užsienį.

Nepaisant šių raginimų, R.Paksas vyko į Briuselį, Berlyną ir Iraką, kur tarnauja Lietuvos taikdariai.

Views All Time
Views All Time
221
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!