Lietuvos prezidento Rolando Pakso tolesnis likimas gali priklausyti nuo jo vizito į Vašingtoną sėkmės, svarsto britų analitikė Rusijos laikraštyje. “Jei Baltieji rūmai atšauks kvietimą, su R.Paksu bus viskas baigta”, – Londone įsikūrusio Pasaulio rinkų tyrimų centro analitikę Mandy Kirby (Mendę Kerbi) antradienį cituoja dienraštis “Vedomosti”.
Skandalo dėl nederamų Prezidentūros ryšių krečiamas R.Paksas gruodžio 8 dieną ketina Vašingtone susitikti su JAV prezidentu George’u W.Bushu (Džordžu Bušu). Įvairūs politikai ir visuomenės veikėjai ragino R.Paksą susilaikyti nuo kelionių į užsienį iki skandalo pabaigos, tačiau JAV ambasados Vilniuje atstovai antradienį BNS patvirtino, kad vizito planai nesikeičia.

Raginantieji prezidentą nevykti į Vašingtoną mano, kad jį R.Paksas išnaudos ne dvišalių santykių stiprinimui, o savo prezidentinio statuso stiprinimui, artėjant jo apkaltai Seime.

Analitikė, be kita ko, pastebi, kad “daugelis Lietuvos politikų siekia apkaltos procedūros, norėdami įrodyti būsimiems Europos Sąjungos kaimynams, kad Lietuvoje yra veiksni demokratija”.

Seimo laikinajai tyrimo komisijai paskelbus, kad R.Paksas dėl savo ryšių yra ir buvo pažeidžiamas, ir dėl to kyla pavojus nacionaliniam saugumui, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir premjeras Algirdas Brazauskas pasiūlė R.Paksui atsistatydinti.

Jie vadovauja valdančiosioms Naujajai sąjungai ir Socialdemokratų partijai. Antradienį R.Paksas pareiškė, kad nesitrauks, nes nepažeidė Konstitucijos ir prezidento priesaikos. Jeigu prezidentas pats neatsistatydins, jam Seime gali būti inicijuota apkalta.

Views All Time
Views All Time
200
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!