Nors jau kitą savaitę Seimas planuoja balsuoti dėl šalies vadovo Rolando Pakso nušalinimo, į prezidento rezidenciją Turniškėse gabenami Paksų šeimai skirti baldai. Dienraščio “Lietuvos rytas” žiniomis, praėjusią savaitę kai kurie baldai Paksams į Turniškes buvo vežami netgi naktimis.
Dažnai čia pasirodydavo ir pirmoji šalies ponia Laima Paksienė.

Prezidentūros kancleris Andrius Meškauskas, dienraščio paklaustas, ar jau nurodyta perkraustyti prezidento šeimą iš namų Šilo gatvėje į Turniškes, sakė: “Aš neturiu supratimo, man nebuvo pasakyta. Reikalingi baldai gal dar ne visi suvežti”.

Pasak A.Meškausko, dar neįrengti ir laiptai, vedantys iki upės, kaip pageidavo toli į ateitį žvelgęs ir planavęs jais vaikščioti maudytis R.Paksas.

Už prezidento rezidencijos Turniškėse remontą bei baldus, “Lietuvos ryto” duomenimis, iš valstybės biudžeto jau sumokėta 196 tūkst. litų ir greičiausiai daugiau nebus atseikėta nė cento.

Baldus sūnaus moksleivio Mindaugo kambariui L.Paksienė užsakė Klaipėdoje, o svetainei – vienoje prabangioje itališkų baldų parduotuvėje Vilniuje. Vakarietiškas naujųjų virtuvės baldų komplektas kainavo apie 40 tūkst. litų, nes L.Paksienė nori šeimininkauti šiuolaikiškai.

Virtuvės baldų komplektas, kuriuo naudojosi kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus šeima, buvo išmontuotas ir dabar dūlėja Prezidentūros sandėliuose. Jį ketinama parduoti aukcione. Virtuvėje nebeliko ir brangaus parketo. Jį meistrai išlupo ir vietoj jo suklijavo keramines plyteles.

Buvo perdažyti visi rezidencijos kambariai: svetainė – rožine spalva, joje dar sumontuotos kolonos, sūnaus kambario sienos ir grindys – žydri, dukters kambarys ir vonia – rožiniai su gėlių piešiniais ant lubų, būsimasis šeimininkų miegamasis – ąžuolo spalvos. Langai taip pat buvo pagražinti gėlėmis.

Šią savaitę Konstituciniam Teismui paskelbus, kad R.Paksas šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas pirmadienį ketina atnaujinti apkaltos procesą prezidentui.

Prognozuojama, kad jau antradienį gali būti surengtas balsavimas dėl prezidento nušalinimo, prieš tai išklausius paties R.Pakso, jo gynėjų ir kaltintojų pasisakymus. Prezidentas atvykti į Seimą kviečiamas pirmadienį.

Kad prezidentas būtų nušalintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai. Seime yra 141 vieta, 4 iš jų dabar yra laisvos. Iki balsavimo pradžios prezidentas dar turi teisę atsistatydinti.

Views All Time
Views All Time
207
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!