Prezidentas Rolandas Paksas teigia, kad jo sprendimas, ar keltis gyventi į rezidenciją Turniškėse, ar ne, priklausys nuo apkaltos Seime baigties. Tačiau Prezidentas nepaaiškina, kodėl nelaukiant apkaltos rezultatų yra skubinamas rezidencijos Turniškėse remontas.

“Jei apkaltos rezultatas bus vienoks – aš kelsiuosi, jei kitoks – be abejo, ne”, – žurnalistams penktadienį sakė R. Paksas, dalyvavęs Seimo iškilmingame posėdyje, skirtame Lietuvos įstojimui į NATO pažymėti.

R. Paksas teigė, jog rezidencijos Turniškėse remonto darbai “vyksta pagal programą”. “Nei aš spartinu, nei lėtinu šiuos darbus, paprasčiausiai tai vyksta”, – sakė R. Paksas.

Žurnalistų klausiamas, kodėl nelaukiant apkaltos rezultato buvo leidžiami didžiuliai mokesčių mokėtojų pinigai remontui, ir pasiteiravus, ar Prezidentas neketina šių pinigų vėliau grąžinti, R. Paksas į šiuos klausimus neatsakė.

Konstitucinis Teismas šią savaitę paskelbė išvadą, kad Prezidentas R. Paksas keturiais iš septynių teismo nagrinėtų veiksmų šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Sulaukus šios Konstitucinio Teismo išvados, Seime pirmadienį po pietų bus atnaujintas apkaltos R. Paksui procesas. Į jį kviečiamas ir pats Prezidentas. R. Paksas penktadienio rytą žurnalistams sakė faksu gavęs Seimo kvietimą atvykti į apkaltą, tačiau oficialiai šis kvietimas jam dar nebuvo įteiktas.

Čia pat R. Paksas patikino tikrai dalyvausiąs atnaujinamoje apkaltoje, o dėl to, ar atvyks į apkaltos posėdį jau pirmadienį, R. Paksas sprendimą sakė priimsiąs vėliau. R. Paksas apkaltos metu kartu su savo advokatais gali dalyvauti ginčuose, taip pat tik pats R. Paksas gali tarti baigiamąjį žodį.

Manoma, jog galutinis balsavimas – atstatydinti Prezidentą R. Paksą, ar ne – gali įvykti ne vėliau kaip kitą ketvirtadienį – balandžio 8-ąją. Beveik neabejojama, kad R. Paksas bus pašalintas iš Prezidento posto ir gana didele parlamentarų balsų persvara.

Views All Time
Views All Time
2192
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!