Prezidentas Rolandas Paksas oficialiai patvirtino sutinkąs dalyvauti pirmadienį rengiamame Seimo posėdyje, kuriame bus pratęstas jo apkaltos procesas. “Oficialiai sutinku”, – žurnalistams penktadienį Seime sakė prezidentas, paklaustas, ar dalyvaus apkaltos procese.

R.Pakso teigimu, jis jau yra gavęs iš Seimo išsiųstą kvietimą atvykti į apkaltos procesą. Prezidentas anksčiau atsisakė duoti parodymus Seimo specialiajai tyrimo komisijai, kuri nagrinėjo jam pateiktus apkaltos iniciatorių kaltinimus.

Seimas oficialiai pakvietė prezidentą atvykti į pirmadienį po pietų numatytą apkaltos proceso posėdį.

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas prognozuoja, jog jau antradienį gali būti surengtas balsavimas dėl prezidento, kuris yra kaltinamas šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu, nušalinimo.

Prieš tai Seimas dar turės išklausyti paties prezidento, jo gynėjų ir kaltintojų pasisakymų. Kaltinimus dėl šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo patvirtinęs Konstitucinis Teismas taip pat pasisakė, jog šiuo atveju Seime neturi būti rengiamas apklausos procese numatytas tardymas.

Kad prezidentas būtų nušalintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai. Seime yra 141 vieta, 4 iš jų dabar yra laisvos. Iki balsavimo pradžios prezidentas dar turi teisę atsistatydinti.

Views All Time
Views All Time
212
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!