Mažamečių tėvai piktinasi, kad jų vaikams darželiuose aiškinama apie netradicinę seksualinę orientaciją. Vaikai esą aptarinėja pasaką, kurioje du princai įsimyli vienas kitą, susituokia ir tampa Karaliumi ir Karaliumi. Tėvai reikalauja nedelsiant nutraukti ikimokyklinėse įstaigose diegiamą mažamečių ugdymo metodikos “Gender Loops” projektą.

“Gender Loops” Lietuvos darželinukams siūlo nagrinėti pasaką, kurioje du princai įsimyli vienas kitą, susituokia ir tampa Karaliumi ir Karaliumi, taip pat “padidinti supratimą apie seksualinės įvairovės svarbą žmonėms ir visuomenei”. Projekto ataskaitose minima, kad pagal šią metodiką vien Vilniuje yra apmokyta 320 vaikų darželių auklėtojų. Kai kurios ikimokyklinio ugdymo įstaigos esą metodikas jau taiko savo darbe.

Taip pat yra numatyta šias programas diegti švietimo sistemoje per Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2007-2012 metų programą. Tuo pasipiktinusi Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją reikalaudama nedelsiant sustabdyti “Gender Loops” įgyvendinimą bet kokiu lygmeniu, kol nebus išsiaiškinta galima žala šeimai ir vaikams.

“Atkreipiame dėmesį, kad lyčių lygybės įgyvendinimas per ikimokyklinį švietimą ir įsikišimą ankstyvame amžiuje, kai vystosi vaiko pažintiniai gebėjimai, pasirinktas todėl, kad per ilgą laiką tai duoda didžiausią efektą. Tačiau toks ugdymas gali žaloti vaikų psichinę sveikatą ir sukelti lytinės tapatybės sutrikimą vaikystėje”, – rašte teigia NŠTA.

Asociacija pateikia pavyzdžius iš pedagogams skirto priemonių rinkinio aprašo, kuriame rašoma: “Patikrinti ir patvirtinti naujas knygas vaikams, taip pat išnaikinti literatūrą, kuri neatitinka lyčių lygybės standarto”.

Metodikos apraše minima, kad Socialinės apsaugos bei darbo ministerija koordinuoja Vyriausybės lygmeniu moterų ir vyrų lygias galimybes. “Gender Loops” projektas buvo įgyvendintas vadovaujantis tarptautine “Gender Mainstreaming” strategija.

Iš ministerijų atstovų bus sudaryta darbo grupė, kuri ištirs “Gender Loops” mokymo poveikį mažamečiams. Pasak švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, dar ankstesnė Vyriausybė patvirtino Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2007-2012 metais programą, pagal kurią sisteminei pertvarkai ir darželių plėtrai iš biudžeto bus kasmet skiriami milijonai litų.

Ministro teigimu, “Gender Loops” metodika į šią programą nėra įtraukta ir jai pinigai iš valstybės biudžeto neskiriami. Be kita ko, ši metodika nėra patvirtinta ar kitaip aprobuota nei Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), nei Vyriausybės.

ŠMM praneša, kad “Gender Loops” knygas, kaip ir bet kurią kitą metodiką, auklėtojai gali pasirinkti savo iniciatyva. “Noriu patikinti, kad jokios programos ikimokyklinio ugdymo įstaigose nebus diegiamos prieš tėvų valią”, – naujienų agentūrai ELTA teigė G.Steponavičius.

Netradicinę seksualinę orientaciją darželiuose propaguojančios metodikos “Gender Loops” interneto svetainė jau tapo neprieinama. Kilus pasipiktinimo bangai, projekto koordinatoriai suskubo slėpti informaciją.
Netradicinę seksualinę orientaciją darželiuose propagavusi interneto svetainė po kilusio skandalo – tuščia. Dar ketvirtadienį internetinėje “Gender Loops” svetainėje adresu www.genderloops.eu buvo galima susipažinti su projekto metodika, partneriais ir rezultatais, patariamojo komiteto nariais, buvo pateikti projekto įgyvendinusios viešosios įstaigos (VšĮ) “Socialinių inovacijų fondas” kontaktai.

Penktadienį ši informacija jau tapo neprieinama ir ją pakeitė užrašai “Atsiprašome, svetainėje vyksta atnaujinimo darbai”, “Kuriama”. Lankytojams prieinamos tik nuorodos į kitus užsienyje vykdomus projektus, pateikiamos projekto partnerio susitikimų nuotraukomis. Pasak “Socialinių inovacijų fondo” atstovės, informacija iš interneto svetainės buvo pašalinta ketvirtadienį, antroje dienos pusėje.

“Kadangi sulaukėme tokių dalykų, tiesiog išėmėme, kad daugiau nebekiltų nesusipratimų”, – Eltai sakė projektą koordinuojančios įstaigos administratorė. Ji pabrėžė, kad kol kas susilaikoma ir nuo komentarų. Kitą savaitę ketinama pateikti išsamią “Socialinių inovacijų fondo” poziciją.

Views All Time
Views All Time
2027
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!