Gyvybingiausios pasaulio sąmokslo teorijos

Gyvybingiausios pasaulio sąmokslo teorijos

JAV prieš kelias dienas paminėjo aštuntąsias rugsėjo 11 dienos teroristinių išpuolių metines. Ta proga vėl buvo girdėti sąmokslo teoretikų balsų, teigiančių, kad išpuolio organizatorė yra ne Al-Qaeda, o JAV vyriausybė. Į šį chorą įsijungė net garsus aktorius Charlie Sheenas. Žurnalas „Foreign Policy“ savo ruožtu pristato pačių gyvybingiausių sąmokslo teorijų sąrašą.

Rugsėjo 11-oji

Teorija: Al-Qaeda nėra atsakinga (arba yra atsakinga ne viena) už rugsėjo 11 dienos atakas. JAV vyriausybė arba leido teroristiniams išpuoliams įvykti, arba net pati juos surengė.

Straipsniai 1 reklama

Detalės: Įvairios teorijos, bandančios atskleisti, kas iš tikrųjų įvyko 2001 metų rugsėjo 11 dieną, ėmė cirkuliuoti netrukus po išpuolių. Tarkime arabų palydovinė televizija teigė, kad tą dieną į darbą neatėjo net 4 tūkst. žydų. Kai kuriose netrukus išleistose knygose buvo skelbiama, kad išpuolius, norėdama gauti paramą pradėti karą su Iraku, surengė pati JAV vyriausybė.

Tuo, kad netrukus po šios tragedijos ėmė sklisti įvairios sąmokslo teorijos, stebėtis neverta. Tačiau labiausiai šokiruoja tai, kad neseniai 17 valstybių daryta apklausa parodė, kad dauguma žmonių vis dar nėra įtikinti, kad išpuolius suorganizavo Al-Qaeda teroristų tinklas.

Didžioji dauguma „tiesos ieškotojų“ skelbia alternatyvias tiesas. 2005 metų dokumentinis filmas „Loose Change“ argumentuoja, kad lėktuvai negalėjo sugriauti bokštų dvynių taip kaip jie nugriuvo, o šalia Pentagono rastų lėktuvo nuolaužų buvo per mažai, kad būtų galima sutikti, kad į pastatą įsirėžė lėktuvas. Nors specialistai ne kartą mėgino paneigti šias sąmokslo teoretikų prielaidas, tačiau filmas lieka itin populiarus, o internete vis daugėja panašių kūrinių.

Praėjusį mėnesį rugsėjo 11 dienos sąmokslo teorija palietė ir Baracko Obamos administraciją, iš kurios atsistatydinti turėjo specialusis prezidento patarėjas Van Jonesas, kuris pasirašė po peticija, reikalaujančia, kad būti tęsiamas tyrimas dėl to, kas surengė rugsėjo 11-osios išpuolius. Tarp pasirašiusiųjų buvo ir kandidatas į prezidentus Ralphas Naderas, istorikas Howardas Zinnas, kongresmenė Cynthia McKinney. Prie sąmokslo teorijos šalininkų gretų prisijungė ir aktorius Ch. Sheenas.

Tiesa: Nešališka rugsėjo 11-osios išpuolių tyrimų komisija atidžiai išnagrinėjo visus turimus duomenis ir priėmė išvadą, kad dėl teroristinių išpuolių kalta yra būtent Al-Qaeda. 2004 metais atsakomybę už teroristinius aktus prisiėmė pats Osama bin Ladenas. Jis teigė, kad atakos buvo kerštas už Vidurio Rytuose vykdomą JAV politiką.

Žydų bankininkai

Teorija: Žydai kontroliuoja pasaulio finansinę sistemą ir sukėlė finansinę krizę

Detalės: Teorijos, kad žydų bankininkai kontroliuoja pasaulį sklinda jau amžių amžius. Būtent ši teorija pateisino prieš žydus nukreiptą smurtą tiek carinėje Rusijoje, tiek nacistinėje Vokietijoje. Dabar šia teorija smurtą prieš žydus teisina ir teroristinis tinklas Al-Qaeda. Pasaulį apėmusi globalinė finansinė krizė dar kartą į dienos šviesą išvilko šią bjaurią sąmokslo teoriją. Tiesa, šios sąmokslo teorijos skleidėju tapo kiek netikėtas šaltinis.

Paskutinė žydų bankininkų sąmokslo teorijos versija kilo Kinijoje, kur informacinių technologijų konsultantas ir istorijas mėgėjas Songas Hongbingas parašė knygą „Valiutų karai“. Jis teigia, kad maža žydų bankininkų grupelė pasaulio privačias ir viešas bankininkystės sistemas kontroliuoja jau nuo Napoleono laikų. S. Hongbingas teigia, kad žydų bankininkai sukėlė 1997 metų krizę, o dabar taikosi į Kiniją ir verčia Pekiną atverti savo finansinę sistemą ir pirkti daugiau Vakarų valstybių skolų žinodami, kad obligacijų kainos ir toliau kris.

Ši knyga Kinijoje tapo bestseleriu. Ji eiliniams kinams lengvai ir įtikinamai paaiškino 1997 metų krizės priežastis. Be to, gilėjant globalinei krizei, o Amerikos iždo obligacijų kainoms esant itin nestabilioms, knyga susilaukė dar didesnio populiarumo. Ją ėmė skaityti net aukšto rango finansininkai.

Tiesa: Pasaulinės finansinė krizės priežasčių yra milijardai. Be to, žydai nuo krizės nukentėjo lygiai taip pat kaip ir kitų tautybių žmonės.

Naujoji pasaulio tvarka

Teorija: Maža transnacionalinio elito grupelė siekia sukurti pasaulio vyriausybę

Detalės: Daugelis jau seniai įtarinėjo, kad valstybių vyriausybes iš užkulisių valdo tokios slaptos organizacijos kaip Laisvieji masonai ar Iliuminatai. Tačiau sparti pasaulio globalizacija, kuri itin padidino transnacionalinių verslo korparacijų įtaką, tik įtikino dar daugiau žmonių, kad planetoje siekiama sukurti pasaulinę vyriausybę. Kai kas įtaria, kad tokia vyriausybė slapta jau egzistuoja.

Tokie sąmokslų šalininkai kaip JAV filmų kūrėjas ir radijo laidų vedėjas Alexas Jonesas teigia, kad tokios organizacijos kaip Trišalė komisija, Bildbergo grupė ar Pasaulinis ekonomikos forumas yra elito įrankiai, kuriais siekiama įtakoti pasaulio įvykius pradedant karais ir baigiant finansinėmis rinkomis. Dalis tiesos tame savaime suprantama yra, nes šiuose forumuose susitikę pasaulio galingiausių valstybių lyderiai ir verslo atstovai priima sprendimus ir užmezga kontaktus.

Apie Naująją pasaulio tvarką kalbėjo ir į prezidentus kandidatavęs Teksaso kongresmenas Ronas Paulas. Jis kritkavo Užsienio reikalų tarybą, kad ši siekia panaikinti Amerikos suverenitetą ir perspėjo Šiaurės Amerikos laisvos prekybos asociacija siekia sujungti Šiaurės Amerikos valstybes į vieną bendrą ekonominį darinį. Nerimas dėl pasaulio vyriausybės įtvirtinimo lėmė ir tai, kad dalis kongresmenų priešindavosi netgi JT sutartims. Nacionalistai baiminosi, kad tokios sutartys sukurs tarptautinę mokesčių sistemą ar net pasaulines karines pajėgas.

Tiesa: Apie globalaus galingo elito iškilimą rašė dar Karlas Marxas. Tačiau, jei pasaulinis elitas iš tikro būtų toks galingas, tai laisvos prekybos susitarimai pasaulyje būtų įtvirtinami žymiai lengviau.

Barackas Obama

Teorija: B. Obama negimė JAV, todėl negalėjo kandidatuoti į prezidentus

Detalės: B. Obama dėl savo kilmės ir greito iškilimo į politikos elitą susilaukė ypatingo sąmokslo teoretikų dėmesio. Sąmokslininkai įtaria, kad B. Obama nuo JAV žmonių slepia dalį savo tapatybės. Per Demokratų partijos pirminius rinkimus buvo paskleistos kalbos, kad B. Obama yra slaptai praktikuojantis musulmonas. Po rinkimų šios sąmokslo teorijos šalininkų nesumažėjo ir kovo mėnesį 11 proc. amerikiečių vis dar manė, kad jų prezidentas yra musulmonas. Tik 48 proc. apklaustųjų reiškė įsitikinimą, kad jis yra krikščionis.

Antra su JAV prezidentu siejama sąmokslo teorija skelbia, kad jis gimė ne JAV teritorijoje, o tėvo gimtinėje Kenijoje arba patėvio šalyje Indonezijoje. Nepaisant to, kad B. Obama turi liudijimą, kad yra gimęs Havajuose, sąmokslo teoretikų gretos nemažėja. Liepos mėnesį atlikta apklausa rodo, kad 77 proc. amerikiečių (42 proc. respublikonų) mano, kad B. Obama gimė ne JAV.

Tiesa: B. Obama gimė 1961 metų rugpjūčio 4 dieną Honolulų mieste Havajuose. Nors dalis jo šeimos narių yra musulmonai, pats B. Obama yra praktikuojantis katalikas.

AIDS

Teorija: AIDS pagamino JAV vyriausybė, kuri nesako tiesos apie viruso plitimą

Detalės: AIDS sąmokslo teorijos ėmė plisti devintojo dešimtmečio viduryje, kai susikompromitavęs Rytų Vokietijos biologijos profesorius Jakobas Segalas pareiškė, kad AIDS buvo sukurtas JAV laboratoorijoje. AIDS sąmosklo teorija pasirodė itin populiari afroamerikiečių gretose. 2005 metais daryta apklausa parodė, kad 25 proc. juodaodžių JAV gyventojų manė, kad šalies vyriausybė sukūrė virusą ir jį specialiai paskleidė juodaodžių bendruomenėje.

Kai kurie mokslininkai taip pat teigia, kad AIDS nėra virusas, o veikiau liga, kurią sukelia netinkamas gyvenimo būdas, tarkime narkotikų vartojimas. Nors šios teorijos buvo visiškai sumaltos į miltus, jos įgavo nemažą kiekį rėmėjų, tarp kurių yra ir buvęs Pietų Afrikos prezidentas Thabo Mbekis, kuris eilę metų teigė, kad tarptautinėje arenoje skleidžiamos žinios apie ŽIV/AIDS yra melas. Jo teigimu, AIDS sukelia vargas ir prasta higiena. Buvęs prezidentas aiškino, kad AIDS nėra perduodamas lytiniu keliu.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministre dirbusi Manto Tshabalala-Msimang ragino ŽIV užsikrėtusius asmenis valgyti daugiau česnakų ir burokėlių. T. Mbeki įpėdinis Jacobas Zuma pagaliau atleido susikompromitavusią ministrę, tačiau pats ėmė skleisti kalbas, kad nuo ŽIV galima apsisaugoti po lytinių santykių tiesiog nusiprausiant duše.

Tiesa: Moksliniai įrodymai teigia, kad ŽIV/AIDS yra perduodamas žmogaus žmogui apsikeitimo kūno skysčiais metu. Manoma, kad virusas XX amžiaus pradžioje kilo Afrikoje.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *