Prezidento Rolando Pakso komandai vakar atšventus “išleistuves”, Prezidentūra ištuštėjo.

Daukanto aikštėje nuleidus atstatydinto šalies vadovo vėliavą, iš visų buvusios šlovės atributų Rolandui Paksui teliko prezidento vardas. Tačiau jau vakar vakare Pakso komanda pareiškė, kad jis rengiasi naujiems prezidento rinkimams.

Vakar rytą laukdama balsavimo dėl prezidento Rolando Pakso nušalinimo Prezidentūra buvo akivaizdžiai aprimusi. Šalies vadovo komanda ir žurnalistai laukė, kada Paksas vyks į Seimą sakyti paskutinės kalbos. Į Seimą Paksas išvyko kelios minutės prieš vidurdienį. Seime jis užtruko maždaug dvi valandas.

“Prezidentas į Seimą vyko ramus. Parlamentarams jo kalba padarė įspūdį, nors kai kurie tvirtino, esą ji neturės reikšmės balsuojant”, – Prezidentūros komandai grįžus iš parlamento LŽ sakė prezidento atstovė spaudai Jūratė Overlingienė.

Po vizito į Seimą prezidentas užsidarė savo kabinete, kuriame užkandžiavo drauge su savo bendražygiu Edmundu Ganusausku. Iš Prezidentūros kavinės į viršų buvo nunešti bent šeši padėklai su vieno kąsnio sumuštiniais. “Pas prezidentą svečių nėra, suvalgėme po keletą sumuštinių. Argi dabar mums maistas galvoje?” – kiek vėliau sakė Ganusauskas.

Kiti patarėjai drauge su referentais buvo susirinkę patarėjo užsienio politikos klausimais Petro Vaitiekūno kabinete. Pastarasis vakar darbe nepasirodė, nors jo atostogos baigėsi dar pirmadienį. Prezidentūros atstovai tikino, kad Vaitiekūnas nėra įteikęs atsistatydinimo pareiškimo, o į darbą vakar neatėjo dėl ligos. Prasidėjus Seimo narių balsavimui Pakso komanda susibūrė pas prezidentą. Jau skelbiant rezultatus iš kavinės ten link pradėti nešti indai ir taurės – Prezidentūroje prasidėjo išleistuvės.

Vos paaiškėjo parlamentarų balsavimo rezultatai, Daukanto aikštėje prie Prezidentūros buvo nuleista nušalinto šalies vadovo vėliava. Po keliolikos minučių, laikinuoju prezidentu paskelbus Artūrą Paulauską, vėliava vėl pakilo.

Baigiantis darbo dienai į Prezidentūrą atvyko Liberalų demokratų partijos (LDP) pirmininkas Valentinas Mazuronis. Su juo iš mitingo prie Seimo grįžo ir patarėjas Gintaras Šurkus. Išvydę būrį žurnalistų jie į Prezidentūrą įėjo pro šonines duris.

Iš prezidento atsisveikinimo vakarėlio pirmasis išėjo jo patarėjas Romualdas Senovaitis. Jis tikino, kad Prezidentūroje nevyksta jokių išleistuvių. “Mes kalbėjomės apie tai, kas pasisekė, kas nepasisekė ir kas pasiseks ateityje”, – sakė Senovaitis. Vėliau pasirodė atsistatydinęs patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Evaldas Vaitkus ir ekspertas Albertas Sereika. Jie tikino neturį daiktų, kuriuos reiktų neštis iš Prezidentūros. Apie būsimus darbus jie taip pat vengė kalbėti. “Važiuoju namo. Visi mano daiktai – su manimi”, – šypsojosi Sereika.

Patarėjas teisės klausimais Visvaldas Račkauskas patikino, kad Paksas šiuo metu jaučiasi “tvirtai”. Vos kelis mėnesius Pakso komandoje išdirbęs patarėjas sakė, kad “įtemptai suks galvą”, kur ieškoti darbo.

Taip pat neseniai į Prezidentūrą grįžęs prezidento patarėjas politikos klausimais Alvydas Medalinskas tikino, kad vėl netekęs posto norėtų imtis politologijos arba europinės politikos. “Ir liberaldemokratų kandidatų sąrašas į Europarlamentą dar nesudarytas, – sakė jis. – Ar kandidatuosiu, priklausys nuo mano ir LDP sprendimo”. Pasak prezidento kanceliarijos vadovo Andriaus Meškausko, potvarkį dėl Pakso politinio pasitikėjimo patarėjų atleidimo turės pasirašyti laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas. Jau šiandien jiems turėtų būti išmokėtos išeitinės kompensacijos, kurių bendra suma sudarys apie 195 tūkstančius litų.

Apie šeštą valandą vakaro į Prezidentūrą atvyko beveik visa Seimo Liberaldemokratų (LD) frakcija. Jos seniūnas Henrikas Žukauskas nenoriai bendravo su žurnalistais. “Mes atėjome padėkoti prezidentui už nuveiktus darbus”, – pareiškė jis. Tarp atvykusiųjų buvo ir už Pakso atsistatydinimą pasisakęs Jonas Lionginas. Jis žurnalistams sakė atvykęs į Prezidentūrą kaip frakcijos narys. Paklaustas, ar jis taip pat dėkos Paksui, Lionginas neatsakė, tačiau už jį replikavo Žukauskas: “Taip”. Iš šio vakarėlio pirmasis išėjo Seimo LD frakcijos narys Rolandas Pavilionis, teisindamasis turįs pasveikinti 60 metų jubiliejų švenčiančią žmoną. Pavilionis patikino, kad Paksas tikrai dalyvaus priešlaikiniuose prezidento rinkimuose. “Paksas pasiryžęs antrą kartą pereiti tą kelią”, – sakė jis. Pavilionis sakė, kad visa dabartinė Pakso komanda pasiryžusi dirbti su juo būsimųjų rinkimų kampanijoj.

Views All Time
Views All Time
2206
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!