Mokyklos stojo į kovą su mergaitėmis

Prancūzijos mokyklos stojo į kovą su nauja visuotine paauglių mergaičių mada apnuoginti bambas ir mūvėti kuklias kelnaites, kurios begėdiškai šviečia iš po kelnių žemu juosmeniu.

Nemažai Prancūzijos, kur praktiškai niekas nėra girdėjęs apie uniformas, mokyklų direktorių uždraudė mokinėms mūvėti kelnaites su juostele ir vaikščioti plikais pilvais, pranešė dienraštis „Le Parisien”.

„Berniukai, žvelgdami į mergaites, dėvinčias kelnaites su juostele, nemato nieko daugiau, tik jų užpakalius”, – laikraščiui sakė buvusi švietimo viceministrė Segolene Royal (Segolen Rojal).

Straipsniai 1 reklama

„Liūdna, tačiau šios paauglės yra atspindys visuomenės, kuriai jos rengiamos, – visuomenės, kur moterų kūnai demonstruojami kaip vulgarios prekės”, – teigė ji.

Visame pasaulyje paauglės mūvi džinsus, kurių juosmuo baigiasi per vidurį klubų, vaikšto prasidūrusios bambas, išsitatuiravusios ir dėvi vos užpakalį dengiančias kelnaites, kurios matyti iš po kelnių.

Kaip informuoja Prancūzijos apatinio trikotažo gamintojai, tokių drabužių vis daugiau parduodama jaunutėms panelėms, kai kurioms jų vos sukakę dešimt metų.

„Kelnaitės su juostele tapo madingu aksesuaru, kaip rankinė ar diržas. Joms leidžiama kyšoti virš džinsų žemu juosmeniu taip, kaip leidžiama išlįsti liemenėlės petnešėlėms”, – dienraštis „Le Parisien” citavo apatinio trikotažo bendrovės „Dim” atstovę.

Nepaisydami mokinių pasipiktinimo šūksnių, mokytojai neketina nusileisti.

„Aš mielai sutinku, kad mergaitės gali rodyti savo bambas, tačiau ne vidurinėje mokykloje”, – sakė Ribovilio vidurinės mokyklos direktorė Claudine Wendling-Brickert (Klodin Vendling-Brikert).

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]