Europos Komisija nori uždrausti rūkymą kavinėse, baruose ir restoranuose visose 15 Europos Sąjungos (ES) valstybių, praneša Reuters-ELTA.

Komisija ėmėsi griežtesnių priemonių prieš rūkymą: uždraudė tabako reklamą ir reikalauja ant cigarečių pakelių spausdinti pažeistų plaučių ir kitų organų nuotraukas, kurios įspėtų apie rūkymo pavojus.

ES sveikatos apsaugos komisaras Deividas Baernas (David Byrne) taip pat pareiškė, jog jis ketina pasiūlyti uždrausti rūkymą darbovietėse. Tokios taisyklės yra priimtos Jungtinėse Valstijose, kur 100 miestų, įskaitant Niujorko, baruose ir restoranuose yra uždrausta rūkyti.

Komisija neturi jokios teisinės kompetencijos uždrausti rūkymą baruose ir restoranuose, tačiau anksčiau prašė valstybių narių priimti įstatymus,draudžiančius rūkyti darbo vietose, uždarose viešosiose vietose ir visuomeniniame transporte.

Airija jau priėmė tokius nuostatus.

Komisija greičiausiai susidurs su stipriu pasipriešinimu Europos Sąjungoje, ypač dešimtyje, daugiausia Rytų Europos, šalių, kurios prisijungs prie bloko kitų metų gegužės mėnesį. Šiose valstybėse rūkoma kur kas daugiau nei vidutiniškai Europos Sąjungoje.

Didžiausia ES valstybė Vokietija taip pat kreipėsi į Europos teisingumo teismą, norėdama panaikinti draudimą reklamuoti tabaką radijuje, televizijoje ir laikraščiuose.

Views All Time
Views All Time
2041
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!