Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė buvusių sostinės žemėtvarkininkų Aušros Žliobaitės ir Stanislovo Žvirblio kasacinius skundus. Konstatuota, kad Vilniaus apygardos teismas praėjusių metų gruodžio 29 dienos nuosprendžiu pagrįstai apkaltino A. Žliobaitę ir S. Žvirblį 2000-2001 metais pasipelnius iš neteisėtai skiriamų žemės sklypų.

Šį pavasarį nuteistųjų skundus atmetė ir Apeliacinis teismas.

Buvusiai sostinės Žemėtvarkos skyriaus darbuotojai A. Žliobaitei už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimą bei kitus nusikaltimus nuosprendžiu paskirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, kurios laikas penktadaliu sutrumpintas pritaikius amnestiją. Be to, A. Žliobaitei trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

A. Žliobaitės draugas, buvęs Vilniaus žemėtvarkos skyriaus vadovas S. Žvirblis nuteistas kalėti 3 metus ir 3 mėnesius, tačiau ir jo bausmės laikas penktadaliu sutrumpintas pritaikius amnestiją. S. Žvirblis, atlikęs bausmę, dar 4 metus neturės teisės dirbti valstybės tarnyboje.

Su žemėtvarkininkais bendrininkavusiam buvusiam Trakų rajono ekonominės policijos pareigūnui Robertui Volosevičiui teismas skyrė švelnesnę, negu įstatymais numatyta, bausmę – 130 MGL (16 tūkst. 250 Lt) baudą. R. Volosevičius vienintelis pripažino kaltę, savo noru davė parodymus ir iš dalies atlygino žalą valstybei.

Baudžiamoji byla A. Žliobaitei ir kitiems įtariamiesiems iškelta 2001 metų spalio pradžioje, kai pasitvirtino operatyvinė informacija apie žemėtvarkos specialistų ryšius su sostinėje veikiančia “Dambrauskinių” nusikalstama grupuote. Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai nustatė, kad žemėtvarkininkai už tam tikrą mokestį teikdavo gaujai informaciją apie nuosavybės teisių į žemę, miškus bei vandens telkinius atkūrimą.

Per kratas A. Žliobaitės namuose rasta daugybė dokumentų, kuriais sklypų prašantys vilniečiai įrodinėjo teisę į senelių turėtą žemę Vilniuje. Daugiau kaip pusę metų šie dokumentai nepateko į nuosavybės teisių atkūrimo bylas. Teisėtiems prašytojams buvo atsakinėjama, kad sklypai prie Nemenčinės plento dar nesuprojektuoti, nors “Dambrauskinių” gaujos nariams keturi sklypai tame pačiame rajone buvo paskirti per vieną dieną.

Aptikus pažeidimų sklypų skirstyme, 2002 metų balandžio 9 dieną Vilniaus apskrities viršininkas Gediminas Paviržis iš pareigų atleido miesto Žemėtvarkos skyriaus vedėją Albiną Varanauskienę.

Views All Time
Views All Time
1907
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!