Balsas iš provincijos (laiško turinys netaisytas)

Tam kad apie gyventojų protestus niekas nesužinotų, Lietuvoje pakanka regioninės žiniasklaidos atstovus nuvežti į Barseloną. Tuomet jie rodys ir rašys tai ką jūs norite, o respublikinė media problema nesidomės dėl problemos provincialumo. Taip jus visus galima sutraiškyti piaru (Public Relation) ir niekas apie tai nežinos.

Kol neturėjau problemų, tol atrodė mūsų šalis demokratiška, bet štai vieną gražią dieną atėjo tarptautinio kapitalo grupė “Nemuno banga group” ir sugalvojo šalia mano namų statyti chemijos gigantą.

Pasakysit, kad yra įstatymai tam ir atsakingos institucijos. Taip ir aš galvojau. Poveikio aplinkai vertinime ir techninėje dokumentacijoje nurodoma, kad gamykla yra plastmasinių žaliavų, kas reiškia, jog nuo gyvenamosios zonos turi būti 500-1000m. Taip atrodo turėtų išsispręsti visos problemos ir neaiškumų neturėtų būti. Tačiau gamyklos stūmėjai nori sutaupyti pinigų dėl arčiau esančios patogios infrastruktūros ir gamyklą pavadino ne plastmasinių žaliavų, o plastiko ir priskyrė ją kategorijai “kitos medžiagos”, kam galioja atstumas 300 m. Tai yra aiškiai per mažai.

Aš bijau, tokia gamykla sprogo Glazgo, sprogo Tulūzoje, o sprogimo laukas net didesnis negu 1km. Mano turto vertė jau krito trečdaliu, o gamyklą pastačius, kris per pusę. Gamykla išmeta daug kancerogeninių medžiagų – acetaldehido, apie 20 mg/m3, tai neleistinas kiekis, tačiau tačiau…… gamintojai pataisė tą normą iki 0.00001 mg/m3 nes gavo Aplinkos apsaugos neigiamą išvadą. Pataisė tik dydį o techniniame projekte nieko net nepakeitė. Suprantat kokie triukai daromi. Pagal įstatymą atsako pats statytojas, tai yra jis gali pasakyti 0.0000 ir juo privalo aplinkosaugininkai tikėti, o jei išvados vėliau pasirodys klaidingos, gamybą galima sustabdyti. Tačiau ar jūs įsivaizduojat, kad tokią gamyklą po to kas nors Lietuvoje sustabdys?

Ko mes rimkiškiai visi nelaimingi ir protestuojame paklausit? Esmė ta, kad staiga nė iš šio nė iš to tu prarandi savo turtą. Mūsų visų turtas Rimkuose nuvertės, mes net pardavė namus kitame rajone nebegalėsime net buto nusipirkti. Nes užnuodyta zona visada tampa niekam nereikalinga, o Rimkuose statoma gamykla dar ir sprogstanti. Patys kapitalo valdytojai gyvens toli.

Sakysit kodėl nekovojat? Kovojam ir dar kaip, rengiam mitingus, piketus, rašom raštus, kreipiamės į teismą. Bet jūs nežinot, nes visą žiniasklaidos draugiją Klaipėdoje gamykla nuvežė pailsėti Barselonoje, tad po to jūs visi sužinote, kad visi gyventojai ploja katučių ir laukia gamyklos, kad jis nuostabi ir Barselonoje gamyklos teritorijoje auga net apelsinai!!!. (O stebukle! Aš galiu užauginti jums apelsinų ir Černobylyje). Trys alkoholikai pasirašę už gamyklą vadinami Klaipėdoje vadinami visa bendruomene, o apie 200 žmonių bendruomenę, seniūnės kovą prieš bombą šalia namų nė žodžio. Nieks nesužinojo apie mūsų protestus Vilniuje 2004 05 25, tik TV4 nušvietė objektyviai įvykius. Na o politikams negražu gi drausti gamyklą, kurios taip trokšta liaudis. (Įdomu, kad į tokį džiaugsmingą gamyklos trokštančių Rimkų gyventojų laišką Aplinkos ministerija per dieną parengė tokį pat Š. Korėjos vertą atsakymą “Mes džiaugiamės jūsų laime). Vilniaus žiniasklaidos nesidomėjimą vieningos Rimkų bendruomenės kova ir piketais, galima pateisinti problemos regioniškumu, tačiau paskaičiuokit kiek tekainuoja papirkti regioninę žiniasklaidą ir valdžią, jei prezidento postą galima nupirkt už varganus 2 milijonus litų. Tad jei gyveni ne Vilniuje, tau demokratija net nekvepia.

Štai kas vyksta Lietuvoje. Jums visiems nevilniečiams ir ne neringiečiams (demokratija kvepia tik tose vietose, kur valdžios grietinėlė gyvena ir poilsiauja) gresia tas pats, tačiau jūs dabar galvojate, kad tai jūsų neliečia, kaip ir aš anksčiau galvojau, jog gyvename “normalioje” šalyje. Kad mes esame visi beteisiai savo šalyje ir bejėgiai prieš kapitalą sužinosite tik tada kai jus palies tiesiogiai. Bet tada jums niekas taip pat neateis į pagalbą, nes niekas apie jūsų bėdą nesužinos. Regioninę žiniasklaidą ir valdžią už kapeikas nupirks, o respublikinė nesidomės dėl problemos lokalumo. O kol nėra viešumo, jūs politikams neįdomūs.

Mus paskerdžia po vieną ir tai vyksta tyliai tyliai. Kapitalo volas ciniškai pervažiuos per kiekvieną ir nėra mūsuose jėgos galinčios padėti apsiginti neturtingam. Tikiuosi, kad nors kas nors iš politikų paskaitys ir susidomės didelio masto nusikalstama veikla ir korupcija Aplinkos ministerijoje atsakingoje už leidimų pavojingų objektų statybai išdavimą. Kas gali priversti tarptautinį kapitalą laikytis Lietuvos respublikos įstatymų?

P.S Mano vardas išgalvotas ( vardas antras, o pavardė mano sena pravardė), nes dėl protestų man grasinama, jau nukentėjo mano šeima, kasdien prie langų trinasi banditai ir kreivomis šypsenėlėmis pataria nesipriešinti ir pusvelčiui parduoti sodybą. Padėkit, išspausdinkite šį šauksmą tyruose.

Jurgis Rimkus, Rimkų gyventojas. Klaipėda

Views All Time
Views All Time
1752
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!