Vakar naktį Palangoje sudegė dalis bendrovei “Restako” priklausančio medinio dviejų aukšto pastato su mansarda. Įtariama, jog tai buvo padegimas, tačiau gaisro židinys kol kas nenustatytas.

Pirmadienio naktį gaisras kilo Palangoje, J.Basanavičiaus gatvės 43iuoju numeriu pažymėtame name. Sudegė pagrindinis dviejų aukštų medinio pastato su mansarda korpusas. Priestatą, kuriame vasarą veikia kavinė, pavyko išgelbėti. Įvykį tiriantys pareigūnai neabejoja, kad namas padegtas. Anot jų, tai padarę asmenys į vidų pateko išlaužę duris.

1936-aisiais statytame mediniame pastate sovietmečiu buvo poilsio namų “Jūratė” korpusas. Vėliau namas grąžintas Kauno kunigų seminarijai. Ši 2000 metais savo turtą išnuomojo bendrovei “Restako”. Jos akcininkas 1992-1997 metais buvo ir vakar nuo pareigų nušalintas prezidentas Rolandas Paksas. Vėliau dalį akcijų valdė Pakso žmona Laima. Šiuo metu bendrovei vadovauja atstatydinto prezidento draugas Algirdas Drakšas. Noras padėti savo “jaunystės bičiuliui” tvarkyti verslo reikalus tapo vieno iš Paksui suformuluotų kaltinimų pagrindu. Ilgą laiką palangiškiai dabar sudegusį pastatą vadino tiesiog Paksienės namu.

Bendrovė “Restako” pastatą iš Kunigų seminarijos buvo išsinuomojusi 20 metų ir jį apdraudusi. Per kelerius metus “Restako” į medinio namo Palangoje renovavimą investavo apie 200 tūkstančių litų, tačiau nemokėjo seminarijai nuomos. Tikrajam savininkui bendrovė įsipareigojo grąžinti pastatą atnaujintą.

Gaisrą, kilusį “Restako” priklausančiame name prezidento nušalinimo išvakarėse, palangiškiai linkę sieti su politiniais įvykiais. Vietos gyventojai mano, jog taip bandyta atkeršyti Lietuvos vardą suteršusiam Paksui ir jam artimiems žmonėms.

Rima BEINORAVIČIENĖ

Views All Time
Views All Time
1887
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!