Kyla natūralus klausimas, kodėl išryškėjus tokiai grandinėlei R.Paksas neskuba atsikratyti savo komandos? Penktadienį Prezidentas sušaukė Valstybės gynimo tarybą. Bet taip ir neaišku, kam ji buvo sušaukta. Tik pareikalauta, kad prokuratūra VSD pateiktus faktus ištirtų, nors ir taip ji šią savaitę, gavusi visą medžiagą, pradės tyrimą. Dar ir policijos generalinis komisaras (kurį R.Paksas irgi kėsinosi atleisti) V.Grigaravičius pridės savo surinktą medžiagą. Jeigu R.Paksas iš tikrųjų norėtų nutraukti jį apraizgiusį bjaurų voratinklį ir atgauti tautos pasitikėjimą, jam, atrodo, būtų tik viena išeitis: atleisti visą savo komandą ir paprašyti, kad jo patarėjų korpusą suformuotų visos Seimo frakcijos. Bet jis to nedaro. Nenori tarnauti Lietuvai ar bijo J.Borisovo, kuris gal tikrai turi šantažo priemonę – Prezidento pasirašytą sutartį – dešimtis įsipareigojimų?

Seimo pirmininkas ir visa opozicija VSD medžiagą laiko labai rimta ir atskleistoje grandinėje įžvelgia didžiulę grėsmę nacionaliniam saugumui.
A.Paulauskas patikino, kad kiekvienas VSD pažymos sakinys yra patvirtintas įrodymais. R.Pakso sukurta Liberalų demokratų partija, pirmąją skandalo dieną be žado tylėjusi, dabar skelbia, kad visa ta medžiaga – provokacija prieš Prezidentą.

J.Borisovas, parlėkęs iš Ispanijos, VSD pareigūnus vadina psichiniais ligoniais ir tikisi, kad tas skandalas tuoj subliūkš. Keisčiausiai elgiasi premjeras Algirdas Brazauskas. Ketvirtadienį, nors tikrai buvo informuotas apie VSD medžiagą, jis važiavo į Kauną žiūrėti krepšinio (Lietuvos interesai premjerui nerūpi?). O penktadienį, pirmiausia nulėkęs patarti R.Paksui, kaip elgtis, paskui visiems aiškino, kad toje VSD pažymoje „nieko tokio nėra“, R.Paksas niekuo nekaltinamas, o tik R.Ačas turės palikti Prezidentūrą. Na, gal dar koks minimas pareigūnas neteks posto.

Tokia A.Brazausko pozicija gali būti aiškinama tuo, kad premjerui visai patogu faktiškai valdyti šalį, turint kišeninį pažeidžiamą Prezidentą.Tuo labiau kad surengus apkaltą R.Paksui socdemai neturėtų stipraus savo kandidato. O gal toks advokatavimas R.Paksui gimė dėl to, kad A.Brazauskas pats nuo kompartijos laikų Rusijoje turi abejotinų ryšių su visokiais „babykinais“.

Skirtingai negu A.Brazauskas, jo partijos kolega Vytenis Andriukaitis VSD medžiagą vertina kaip labai rimtą. Jo manymu, šiame kontekste labai svarbu jau vien tai, kad J.Borisovas gavo pilietybę ir R.Ačas tapo R.Pakso patarėju.

Lina PEČELIŪNIENĖ

Views All Time
Views All Time
1894
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!