R.Ačas – pati tamsiausia Prezidentūros figūra. Pasak apžvalgininkų, net Afrikoje nebūna taip, kad buvęs kolchozo mechaninių dirbtuvių vedėjas taptų Prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Interneto svetainėse skelbiama informacija, kad dar besimokydamas Žemės ūkio akademijoje R.Ačas gerai pasižymėjo karinėje katedroje ir labai patiko majorui GRU agentui A.Lokšynui, kuris su J.Borisovu kartu tarnavo desantiniame dalinyje. Spėjama, kad jau Sąjūdžio metais R.Ačas mokėsi Baltarusijos KGB meno. Bet gal ir nebuvo taip. Tos internetinės informacijos niekas nepatvirtina. Faktas tik tas, kad dabartinėje VSD pažymoje teigiama, kad su „R.Ačo vardu ir jam žinant, už atitinkamą atlygį sudaromos išskirtinės sąlygos privačių struktūrų verslui, taip pat siekiama įtakoti privatizavimo bei konkursų valstybės užsakymus gauti rezultatus“. Pasak VSD, „R.Ačas ir R.Smailytė, per kurią yra palaikomi daugelis kompromituojantį pobūdį turinčių kontaktų“, patenka į asmenų, kurie yra VSD ir NATO šalių specialiųjų tarnybų tyrimo objektas, spektrą“.
Renata Smailytė (Kauno medicinos universiteto profesoriaus duktė) minima kaip tiesioginė R.Ačo operacijų vykdytoja. Per 2000 m. rinkimus ji, kaip Centro sąjungos narė, taikėsi patekti į Seimą. Tada skelbėsi esanti bedarbė, dabar nenori sakyti firmos, kur dirba pavadinimo. Ji, pasinaudodama itin artimais santykiais su Lietuvos pareigūnais, pasak VSD, „disponuoja“ kelių fondo lėšomis, tarpininkauja asociacijos „XXI vek“ asmenims, norintiems kirsti Lietuvos sieną. Asociacijos vadovas A.Kikališvilis prieš mėnesį paskelbtas Lietuvai nepageidautinu asmeniu. Jo neįsileidžia JAV ir kitos šalys. Tačiau po M.Laurinkaus atleidimo jis tikėjosi gauti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje.

Per trečiuosius asmenis jis jau yra nupirkęs nekilnojamojo turto mūsų valstybėje už 3 mln. Lt. Gera priedanga jo veiklai – Lietuvoje turima meilužė ir nesantuokinė duktė. Tos meilužės kirpėjos Marinos Timofejevos – ir A.Aksentjevo-Kikališvilio namuose dažnai vyksta visos nusikalstamos grandinės narių susitikimai. Ten buvo ir R.Ačas su R.Smailyte, ir Sienos apsaugos tarnybos vadas A.Songaila, Pagėgių meras K.Komskis (pastarieji du net nakvojo). Seimo narys liberaldemokratas Egidijus Skarbalius neneigė susitinkąs su R.Smailyte ir M.Timofejeva, bet sakė bendraująs todėl, kad jų vaikai – vieno amžiaus.
Grandinės iliustracijai reikia prisiminti 2001 m. ūkio ministro E.Maldeikio kelionę į Maskvą, kuri buvo surengta per agentūrą „Travel „XXI vek“, o ministras buvo apgyvendintas Šabtajaus Kalmanovičiaus užsakytuose apartamentuose. Š.Kalmanovičius – irgi A.Aksentjevo-Kikališvilio biznio partneris. Ministras E.Maldeikis dėl šių nešvarių ryšių neteko posto.

Lina PEČELIŪNIENĖ

Views All Time
Views All Time
2829
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!