Pinigai šeimoje

pinigu taupymas 3 Straipsniai.lt

Kiekviena pora žino, kad pinigai šeimoje – svarbu. Sužinokite, kaip protingai susidoroti su piniginėmis problemomis ir jų keliama grėsme santykiams.

Ar žinojote, jog 43% visų vedusių porų ginčijasi dėl pinigų, vertindami tai kaip pagrindinę jų šeimos ar santuokos problemą? Jeigu jūs ir partneris turite skirtingus pinigų valdymo įgūdžius, metas apie tai pasikalbėti ir susikurti bendrą finansinį planą.

Pinigai – svarbi santuokos dalis. Abiems partneriams svarbu turėti pakankamai pinigų, gebėti patenkinti visus poreikius, pramogauti. Kai pora negali sau to leisti, santykiuose kyla problemos. Kai vyro ir žmonos poreikiai skiriasi, o šeimos finansai neleidžia patenkinti jų visų, neišvengiamai kyla sunkumai.

Straipsniai 1 reklama

Dažniausia kliūtis nusistatant tikslus, viltis ir kuriant bendrą finansinį planą yra efektyvios komunikacijos įgūdžių trūkumas. Tikriausiai visi vaikystėje girdėjome, jog aptarinėti piniginius reikalus – tarsi nemandagu, nedera. Poros turi suprasti, jog tai ne tik deramas, bet net privalomas dalykas šeimoje. Kaip versle, taip ir šeimoje biudžetas bei išlaidos turi būti planuojama. Turite kalbėtis apie tai nepaisant jokių sunkumų.

Pavyzdžiui, kaip kitaip galite sutuoktiniui leisti suprasti, jog šis turėtų apriboti savo išlaidas, kad galėtumėte pradėti taupyti nuosavam būstui, vaiko išsilavinimui ar bet kam?

Svarbiausia partneriams turėti perspektyvią sutartį, kurios nauda abiems būtų aiški. Dauguma porų teigia, jog kitaip pinigų trūkumas, materialus savęs ribojimas, santaupų neturėjimas sukelia kitas, rimtesnes problemas. Maži dalykai išauga į daug didesnius. Šeimos finansų eksperto teigimu, tokių konfliktų galima išvengti tiesiog bendraujant, apie viską kalbantis, kartu susikuriant išlaidų planą bei aiškiai suprantant taupymo tikslus.

Šeimos finansų ekspertai pateikia bendrų bruožų finansinį planą bet kokio amžiaus poroms:

1. Liaukitės gyventi viršydami galimybes.

2. Į namų ūkį žvelkite tarsi į verslą. (Juk nenorite nuostolingo verslo?)

3.  Žymėkitės pajamas bei išlaidas.

4. Stenkitės susikurti balansą.

5. Sudarykite šeimos biudžetą.

6. Pasvarstykite, ko reikia imtis, kad greičiau išsimokėtumėte paskolą. Susitarkite dėl plano, kuris padės jums sumažinti skolą lygiomis dalimis.

7. Ieškokite būdų sumažinti išlaidas.

8. Nesiskolinkite.

9. Turėkite tik vieną kreditinę kortelę visai šeimai.

10. Atšvęskite skolų atsikratymą.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *