Jei jau apsisprendėte eiti pas darbdavį ir derėtis dėl didesnio atlyginimo, visų pirma pabandykite įsijausti į šefo kailį ir jo akimis pasižiūrėti, kodėl Jums turėtų mokėti daugiau.

Net neabejojate, kad už Jūsų sugebėjimus, patirtį ir pasiektus rezultatus darbdavys atseikėja per mažai. Bet galbūt jam atrodo kiek kitaip. Kol neišsiaiškinsite, nesužinosite. Tačiau prieš praverdami vadovo kabineto duris, atlikite nedidelį eksperimentą: pažvelkite į savo nuopelnus iš šalies, tiksliau – darbdavio akimis.

Paprastai vadovui atrodo, kad jis darbuotojams yra nustatęs teisingus atlyginimus. Todėl bet kokios darbuotojų abejonės jau nuteikia jį nemaloniai. Tačiau vadovai yra mąstantys ir į argumentus dažniausiai atsižvelgia. Ypač jei jūs esate tas darbuotojas, kurio rezultatai ne tik geri, bet ir svarbūs bendrovei.

Nepamirškite – vadovai mėgsta skaičių kalbą. Todėl ja ir kalbėkite. Nuėję derėtis pateikite, kiek jūsų rezultatai padidino įmonės apyvartą, kiek suradote naujų klientų, kiek pavyko sumažinti sąnaudų arba kiek pelno atnešė projektas, kuriame Jūs dalyvavote. Jeigu tokią informaciją sugebėsite darbdaviui “parduoti”, jūsų galimybės pasikelti uždarbį didėja.

Kokie argumentai sustiprina skaičių kalbą? Gerai, jei jūs galite įrodyti, kiek padarėte daugiau, negu jums priklauso. Arba kiek viršijote užsibrėžtus planus. Galbūt prisiėmėte papildomų užduočių, kurių neturėjote, kai paskutinį kartą derėjotės dėl algos? Verta paminėti ir tai, kad dalyvavote mokymuose, todėl dabar turite daug daugiau žinių, kurias pritaikote praktikoje.

Darbdavys turėtų mokėti daugiau ir už tai, jei Jūs dirbote su naujais žmonėmis, padėdami jiems perprasti darbo specifiką ir adaptuotis. O gal būtent Jūs išgelbėjote žlungantį projektą? Būtinai to nepamirškite paminėti. Kaip ir tai, jei padidėjo Jūsų atsakomybė.

Tik jokiu būdu netėkškite tokių argumentų, kaip kad pradėjote geriau dirbti, kad esate jau 10 metų įmonei lojalus, kad visiems atlyginimai kyla, kad pragyvenimas brangta, kad kolegos uždirba daugiau, o Jums net keletą metų atlyginimas nebuvo padidintas. Galbūt to ir nesate vertas, jei tik tokias priežastis tesugebėsite išvardinti.

Views All Time
Views All Time
10734
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!