Vasara, kuri nekanda ir nedegina

Vasara

Gerbiamas Aleksandras Sergejevičius Puškinas kažkada, pagautas kūrybinio įkvėpimo, parašė meilės eilutes vasarai, kuriose mintis buvo tokia: mylėtų jis ją – vasarą, jeigu ne visi tuntai uodų ir mašalų, zujančių aplink. Tiesa, tai buvo išsakyta su autoriui būdingu lengvumu ir minties gracingumu.

Bet šį kartą kalbėsime ne apie klasiką, o apie šiuolaikinių mamyčių ir tėvelių galimybes apsaugoti savo vaikus nuo ne tik paties Puškino koneveiktų, bet ir visų kitų nebūtinai poetų nekenčiamų mašalų, uodų ar perdėm karštos saulės. Tereikia išsitraukti kažkurį kremą ir juo pasitepti. Be jokio poetizmo dramatizmo. Šiais laikais neutralizuoti erzinančias vasaros sudėtines dalis saugant mažuosius – paprasta. Dienai – kremas nuo saulės, vakarui – nuo uodų ir mašalų.

Vėl, švieski man vėl…

Vizitinė vasaros kortelė – svilinanti saulė, jeigu, žinoma, likimas Jūsų nenutrenkė kur nors į poliarinio rato apylinkes. Prieš startuojant vasaros sezonui reklamos mirga nuo dar karštesnių už žadamą karštą vasarą pasiūlymų, kaip apsaugoti savo odą nuo žalingų saulės spindulių.

Straipsniai 1 reklama

O vaikų odelė reikalauja ypatingos apsaugos. Tą suvokia jų mamos, bet visko mačiusios močiutės – ne visada. „O mūsų laikais jokių ten kremų nebuvo ir nereikėjo. Ir jus užauginom, ir viskas buvo gerai. Prisigalvojat čia viskių nesąmonių…” – ir rūpestingos mamos paliktas kremo buteliukas su pamokymais, kad močiutė, vesdama anūką į kiemą būtinai išteptų jį kremu nuo saulės dažniausiai lieka pamirštas.

Tačiau specialistai jau įrodė, kad dauguma odos ligų, taip pat ir onkologinių, buna saulės nudegimų, patirtų apie antrus gyvenimo metus pasekmė. Todėl močiučių argumentus mandagiai atremkime vieninteliu savuoju – vaiko odelę BŪTINA saugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.

Kūdikų odelė labai švelni ir jautri. Ji nesugeba išskirti tiek melanino pigmento, kiek gali suaugusio žmogaus oda. Todėl vaikas gali labai greitai nudegti. Todėl geriausia apsauga – laiku ištepti apsauginiais kremais nuo saulės, sulaikančiais ultravioletinių spindulių atakas. Apsauginiai kremai sukuria plėvelę, kuri tarsi skydas saugo odą, tuo pačiu ir drėkina, saugo nuo uždegimų. Naudokite specialiai vaikams skirtą kremą, kadangi jo sudėtyje yra daug mažiau alergizuoti galinčių medžiagų, dažiklių, be to apsaugos faktorius būna gerokai didesnis.

Vaikams reikia ne mažesnio nei 20 vienetų. Kuo didesnis skaičius, tuo aktyviau kremas atspindi ir blokuoja saulės spindulius. SPF (Sun Protection Factor) – saulės apsaugos faktorius, atsparumas vandeniui bei kaip greitai įsigeria kremas į vaiko odelę – esminiai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, besirenkant apsauginį kremą. Galbūt bus patogiau naudotis purškiamu kremu ar putomis, nes pasirinkti gali įvairiausių priemonių.

Tik nepamiršk, kad kremu būtina ištepti odą bent jau 20-30 minučių prieš atiduodant saulės glamonėms savo vaiką. Kaip ir save, beje, – taisyklės nekinta.

Nepamiršk, kad saulės atokaitoje mažylis gali nudegti net ir pro plonyčius drabužėlius, todėl priemone nuo saulės padenkite net ir tas vietas, kurios bus uždengtos. Poilsiaujant paplūdimyje, pakartotinai tepkite kremą po vaiko maudynių, net jeigu kremas yra atsparus vandeniui. Jūros druska, smėlis vis tiek sumažina priemonės efektyvumą. Ir niekada nepalikite kremo indelio gulėti saulėje, kadangi taip žūva jo veikliosios apsauginės medžiagos.

Štai ir nebekanda!

O dabar atėjo metas iškoneveikti visas tas įkyrias zyziančias zujančias geliančias siurbiančias vasaros subtilybes. Tas, kur su sparneliais, kojelėmis ir t.t. Dėl kraujasiurbių mašalų dažnai suabejoji, ar vykti vakare į užmiestį grynu oru pakvėpuoti ir kitais vandeniniais ežeriniais vasaros malonumais pasilepinti. Vakariniai pasivaikščiojimai parke prasideda geromis intencijomis, o baigiasi iš paskos besivelkančiu mašalų debesimi ir susirzusio geliamo mažylio verksmu.

Jeigu vaikas jau persirito per trejų metų ribą, galima naudoti taip vadinamus repelentus. Ši medžiaga neutralizuoja žmogaus organizmo išskiriamą anglies dvideginį ir maskuoja žmogų nuo uodų. Viskas būtų puiku, jeigu ne repelentų toksiškumas. Todėl labai griežtai laikykitės nurodymų ir preparatą dozuokite tiksliai, kiek leidžiama.

Vaikiškų purškiklių sudėtyje neturėtų būti daugiau nei 10 procentų repelentų. Vaikams rekomenduojama naudoti kremus, gelius ar losjonus, bet ne aerozolinius purškalus nuo mašalų. Kremai ne taip greitai įsigeria į odą, kaip aerozoliai, tuo pačiu sumažėja alerginių reakcijų tikimybė. Tik jokiu būdu netepkite priemone vaiko veido – mažylis gali suprakaituoti, repelentas pateks į vaiko akis ar burnytę. Idealiausia, jeigu priemone apdirbtumėte vaiko drabužius.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *