Presas – vienas pagrindinių tikro atleto požymių. Dėl neaiškių priežasčių, daugelis mano jog tai sunkiausiai treniruojamas raumuo. Toliau pateikti patarimai padės jums paneigti šį faktą ir leis priartėti prie išsvajotojo plieninio preso.

1. Kvėpavimas

Dažnai patariama iškvėpti raumens sutraukimo metu ir įkvėpti jį atpalaiduojant. Kaip bebūtų, atliekant pratimus presui geriausiai būtų užlaikyti kvėpavimą: įkvėpkite pratimo pradžioje ir iškvėpkite tik įpusėjus priėjimui.

2. Koncentracija

Mikelandželas nesukūrė savo šedevrų užmerktomis akimis, tai kodėl tu manai jog susikursi savo presą nežiūrėdamas į jį? Kad ir kaip sunku būtų, pratimo metu visą dėmesį skirk tik presui. Tai ne tik sutelks tave pratimo atlikimui, bet pakeliant galvą ir pečius per kai kuriuos pratimus suteiksi papildomo krūvio savo presui.

3. Antsvoris

Visi turi presą, bet nevisi juo gali džiaugtis. Turėdamas antsvorio žmogus jo paprasčiausiai nemato per nereikalingą svorį ant pilvo ar juosmens. Per dienas kai jūs nesitreniruojate, stenkitės daryti kardio treniruotes ir vartoti riebalus deginančius preparatus.

4. Kokybė, ne kiekybė

Tiems, kurie per 5 minutes padaro 1000 atsilenkimų, galiu drąsiai pasakyti tostą ir nusiimti kepurę prieš juos, bet tiesą sakant tai nėra labai svarbu. Treniruok presą kaip ir kitas raumenų grupes. Darydamas begalę pakartojimų tu lavinsi jų ištvermę, bet ne jų išvaizdą.

5. Pajausk deginantį karštį

Tai nereiškia, kad kiekvieno pakartojimo metu turi jausti degimą norėdamas pajusti tikrą raumens apkrovimą, bet tai geras požymis priėjimo pabaigai. Kartais nepavyksta pajusti degimo dėl paprastos priežasties – per mažas krūvis. Darydamas pratimą pasiimk svorio, sujunk keletą pratimų į vieną seriją.

6. Presas nekainuoja

Gražink visą šlamštą kurį nusipirkai iš TV parduotuvės. Norint treniruoti presą tau nereikia jokių judančių, krutančių diržų ar keistų įrenginių. Viskas ko tau reikia – kilimas ir kur pasidėti kojas.

7. Preso apačia

Vienas efektyviausių pratimų – kojų kėlimas gulint. Neužtenka apkrovos? Pabadyk daryti atsigulęs ant suolelio, taip padidinsi pratimo amplitudę ir jei dar negana – užsidėk papildomus svorius ant kojų.

8. Preso vidurinė dalis

Nereikėtų sureikšminti šios dalies. Vietoj to geriau treniruoti įstrižuosius preso raumenis. Pagrindinė priežastis ta, jog preso vidurys, esantis tarp apatinės ir viršutinės preso dalies, yra pilnai apkraunamas atliekant pratimus apatinei ir viršutinei dalims, net to nenutuokiant.

9. Viršutinė dalis

Jeigu padarai daugiau nei 8 atsilenkimus, net negalvodamas imk svorį. Viršutinė preso dalis treniruojama sunkiausiai, todėl susikoncentruok ir suteik jiems stimulo augti.

10. Jeigu nori preso, įsivaizduok kad jau turi jį

Gal ir skamba kvailai, bet kai padarai pilną treniruotę, atsistok prieš veidrodį ir pozuok. Sutrauk visus preso raumenis. Presas tampa ryškūs ir tarsi iš plieno. Tu to ir nori. Tad nenuleisk rankų ir stenkis, kad kitą kartą vaizdas būtų dar geresnis.

Views All Time
Views All Time
1456
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!