Du draugai biržiečiai, Artūras ir Saulius, ieško lobių. Biržų rajone vaikinai žino daug mistinių vietų. Lobių paieškos juos buvo nuvedusios net iki Portugalijos. Kelionė buvo nesėkminga. Lobių ieškotojai nuėjo nusimaudyti ir jiems pavogė aparatūrą.

REKLAMOS NEREIKIA

– Dirbame devynerius metus. Daugelis mus pažįsta ir kai reikia suranda, prašo pagalbos. Randame smulkių monetų, stalo įrankių, kareiviškų šalmų, papuošalų, tačiau viskas tik smulkmė. Tai tik mūsų pomėgis. Mes neprarandame vilties. Lobis kažkur mūsų laukia ir mes kada nors jį rasime, – tvirtina Artūras.

O kol kas visos nesėkmingos paieškos tik tuščios stebuklinės senelių pasakos anūkams apie paslėptas šeimos relikvijas, auksą, papuošalus. Pasakojo, mirė, nesuspėjo pasakyti, kur. Ir giminaičiai prašo surasti. Iš šimto atvejų, tik vienas pasitvirtina.

Biržiečiai lobių ieškotojai bendradarbiauja su vilniečiais. Palaiko ryšius su ekstrasensais. Patys domisi krašto istorija.

Prieš penkerius metus vienas jų pažįstamas, uždarbiaujantis Portugalijoje, Artūrą ir Saulių supažindino su portugalu lobių ieškotoju. Šis pakvietė bendradarbiauti. Deja, Artūro žodžiais, lobio ieškoti neteko. Kelionė į Portugaliją baigėsi tuo, kad biržiečiai nuėjo nusimaudyti ir jų aparatūrą, kainuojančią tris tūkstančius litų, pavogė.

MISTINĖS VIETOS

Prieš kelerius metus, kaip pasakoja Artūras, vienas biržietis prie senosios pirties rovė serbento krūmą. Ir pabiro sidabrinės šakutės. Miestietis įtarė, jog po žeme gali būti ir aukso. Kreipėsi į lobių ieškotojus. Lobių ieškotojai aukso nerado. Iškasė vieną kitą sidabrinį stalo reikmenį.

Vienas rimtas vyras lobių ieškotojus informavo, kad du kilometrai nuo Kirkilų kaimo, kur gyvenę jo proseneliai, maro epidemijos metu žmonės į šulinį sumetė visas savo brangenybes. Šulinys užverstas, bet žmogus daugmaž nurodė tą mistinę vietą, apie kurią jam pasakoję tėvai. Biržiečiai lobių ieškotojai išsikvietė ekstrasensus iš Rusijos. Ekstrasensai rado užkastą šulinį, vietą apžiūrėjo ir versiją 100 proc. patvirtino.

– Mes išsikvietėme ekskavatorių, pradėjome kasti. Bet vos tik ekskavatorininkas darbą pradėjo, iš ekskavatoriaus ėmė bėgti tepalas. Kasė antrą kartą ir vėl tas pats. Trečią kartą pabandė, ekskavatorius sulūžo. Nesąmonė, čia užburta vieta, nusprendė ekskavatorininkas ir daugiau nebeapsiėmė dirbti, – pasakoja Artūras.

Jis prisiminė ir kitą atvejį mieste. Močiutė patvirtino, kad miesto centre prie jos šulinio esą paslėptas aukso lobis. Biržiečiai lobių ieškotojai susisiekė su vilniečiais, šie išsirūpino leidimus. Sutartą dieną visi susirinko ir pradėjo tverti teritoriją. Močiutė paskutinę minutę persigalvojo ir pradėjo visai kitaip pasakoti…

PAVĖLAVO

Netoli Latvelių kaimo vienas gyventojas nurodė lobio vietą. Lobių ieškotojai pradėjo darbuotis, ieškoti. Netrukus prisistatė kaimynas ir pasiteiravo, ko čia jie ieško? Artūro žodžiais, jiems nėra ko slėpti, paaiškinę: ieško lobio. Kaimynas tik nusijuokęs: lobį kažkas pernai išsikasęs, jie pavėlavę.

Pavėluotai lobių ieškotojams parodė ir vieną dvarininko sodybą prie Biržų. Žvalgai ekstrasensai patvirtino: vienoje vietoje lobio būta, tačiau jau nebėra. Bet ten, kur stovi apgriuvęs pastatas, kampe, dar rastų auksinių monetų.
Biržų girios teritorijoje, pasakojama, švyti viena vieta. Manoma, kad čia paslėptas auksas. Ekstrasensai atliko tyrimus, tačiau galutinio atsakymo nežinojo. Klaidino aparatūra: tai rodo, tai nerodo…

PADARĖ GERĄ DARBĄ: IŠKASĖ TVENKINĮ

– Vienas vaikinas mums papasakojo, kad vienkiemyje pas jo močiutę yra užversta partizanų žeminė. Joje – auksas. Močiutė patvirtino.

Mes kultūringai atvažiavome su ekskavatoriumi ir pradėjome kiemą kasti, ieškoti žeminės. Ten negalėjo būti jokios žeminės, žemė buvo neiškilnota. Kai iškasėme gilią duobę, močiutė liepė mums važiuoti atgal. Matyt, jai reikėjo kieme baseino ir ji sugalvojo istoriją apie partizanų žeminę su auksu, – prisimena Artūras.

DOMINA NAUJI FAKTAI

Lobių ieškotojams ramybės neduoda Papilio dvaro tvenkinio istorija. Neva, tvenkinyje paslėptas auksas. Prūdas pilnas vandens. Lobių ieškotojai pavasarį planuoja kreiptis į seniūną, jog šis jiems leistų tvenkinį išvalyti, nusausinti. Suras aukso lobį – pasidalins su valstybe.

Lobių ieškotojus traukia į Pasvaliečių kaimo pusę. Pasakojama, kad vienoje pelkėtoje vietoje karo metais nuskendęs tankas. Daug karo metų amunicijos, tankų, šovinių dėžių, šalmų slepia ir Parovėjos seniūnijos žemė.

Views All Time
Views All Time
10373
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!