Fizika, visgi, yra egzotiška mokslo sritis. Ne daug kas ryžtasi ją studijuoti rimčiau – gal išsigąsta formulių, kurios dar mokykloje atrodė nesuprantamos, gal tikisi uždirbti daug pinigų, o čia, sako, jie sunkiai gaunami. Vienas docentas yra pasakęs, kad fizikui jie reikalingi tik žmogiškumui palaikyti. Akademikas Rudzikas irgi pajuokavo: “Senai kaimo moterėlei niekaip nepavyks paaiškinti, kam tiek daug pinigų skiriama kažkokiems greitintuvams, o ne jos pensijai”. Juk pagrindinis domėjimasis šia sritimi yra smalsumo patenkinimas. Su laiku, besidomint, atsiranda ir žavėjimasis: ta formulytė, kitiems atrodanti tik kaip paveiksliukas, gali papasakoti įdomių dalykų. O ir romantika yra ne vien tik vakarienė prie žvakių šviesos, bet ir tai, kaip juda planetos, sprogsta žvaigždės ar sukasi nežinia kas elektrono viduriuose. Džeimsas Bondas taip pat nebūtų įdomus be triukų su įmantriais prietaisais.

Studijuoti fiziką tikrai verta, net jei neketinate jai skirti visą gyvenimą – bendras supančio pasaulio suvokimas praverčia. Taisyklės, patarimai neatrodys be reikalo išgalvoti, o suprantant esmę, gal nereikės jų mokytis mintinai.

Kur studijuoti? Ten, kur patinka, bet jei pasirinksite Vilniaus Universitetą – neapsiriksite. Čia galėsite geriau susipažinti su detalėmis, kuriomis (kaip rodo praktika) mokymosi programa yra praturtinta. Seniai įkurto, puikiai žinomo pasaulyje universiteto diplomas taip pat yra labai vertinamas, kai reikia konkuruoti įsidarbinant. Palaikomi geri ryšiai su užsienio universitetais, todėl nesunku išvykti pasižvalgyti svetur.

Fizikos fakulteto aplinka taip pat gera: aplink miškai, gražūs vaizdai. Kam rūpi panelės – šalia ekonomikos fakultetas, jei Jūs esate mergina – tai niekur kitur dairytis nereikia – fizikių ir taip labai mažai, čia jums dėmesio netrūks. Moka fizikai ir linksmintis, tikriausiai teko girdėti apie FIDI, kai kasmet Vilniaus gatvėmis pradunda Dinas Zauras.

Views All Time
Views All Time
5037
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!