Katinų muziejus šventė gimtadienį

Vienintelis šalyje Šiaulių katinų muziejus ketvirtadienį (2003.05.22) minėjo 13-ąsias metines. Į Jaunųjų gamtininkų stotyje įsikūrusį muziejų sugužėję svečiai pasveikino ir ‘direktoriumi' tituluojamą Europos trumpaplaukių veislės katiną Mikį, kuriam sukako 10 metų.

Muziejaus įkūrėja šiaulietė 79 metų Vanda Kavaliauskienė įvairiausius suvenyrus, kitą su katinais susijusią simboliką pradėjo rinkti prieš 36 metus, kai iš Lenkijos sugrįžusi draugė parvežė žaislinį katiną. Kai surinkti eksponatai nebetilpo šiaulietės namuose, buvo perkelti į tris įkurto muziejaus sales. Dabar muziejuje – gerokai daugiau nei 10 tūkstančių eksponatų, per 4 tūkstančius eilėraščių apie katinus iš viso pasaulio.

Į muziejaus ir ‘direktoriaus' gimtadienį atvyko svečių net iš Jonavos rajono Čičinų pradinės mokyklos. Vaikai atsivežė pačių padarytų katinų, eilėraščių. Daugiausia dovanų sulaukė katinas Mikis – jam padovanota daug pakuočių ėdalo.

Straipsniai 1 reklama

Muziejaus šeimininką labiausiai sužavėjo spektaklį vaikams vaidinusių Šiaulių dramos teatro aktorių atneštas tortas iš dešimties dešrelių. Į antrąjį tortą iš zefyrų nei jubiliatas, nei jo ‘sekretorė' – 7 metų Filė net nežvilgtelėjo.

Pasaulyje yra dar du katinų muziejai – Šveicarijoje ir Olandijoje. Pastarąjį Amsterdame įkūrė savo augintinio netekęs turtingas olandas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *