Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje pradėti rekonstrukcijos ir naujos statybos darbai. Taip pat statomas naujas teleskopo bokštas su antru 4 kartus galingesniu teleskopu. 3 000 m² ploto kompleksą ES lėšomis numatoma atnaujinti iki 2008 m. rugpjūčio.

Rekonstravus dabartinių poreikių nebeatitinkančius pastatus, unikali architektūrinė forma ir išskirtinis turinys iš esmės pakeis Etnokosmologijos muziejaus statusą – iš žinomo Lietuvoje kultūros centro jis taps originaliu kultūros ir turizmo traukos objektu, aprėpiančiu ES bei kaimynines rytų šalis. “Lietuvos etnokosmologijos muziejus, kurio esmė – žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu, yra vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Jis neabejotinai taps sektinu pavyzdžiu kitoms šalims steigti savus Etnokosmologijos muziejus”, – įsitikinęs muziejaus direktoriaus dr. Gunaras Kakaras.

Jo teigimu, įgyvendinus rekonstrukciją pagausės meno ir mokslo renginių, bus išplėsta muziejinė ekspozicija bei atnaujintos lankytojams skirtos programos. “Tiek savo architektūra, tiek unikaliu turiniu muziejus atitiks europinį lygį. Ši rekonstrukcija, skirta Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui, yra naujo kultūros fenomeno gimimas Lietuvoje”, – įsitikinęs p. Kakaras.

Visi darbai vykdomi ES ir Lietuvos respublikos lėšomis pagal trišalę Ūkio ministerijos, Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) ir Etnokosmologijos muziejaus sutartį. Sutartyje numatytos paramos turistinio komplekso rekonstrukcijai ir paslaugų plėtrai bendra vertė siekia 30,2 mln. litų. Iš jų 2,6 mln. sudaro Kultūros ministerijos finansavimas.

1990 m. įsteigto Etnokosmologijos muziejaus rekonstrukcijos pirmajame etape pagal PHARE 2000 programą konkurso būdu buvo išrinkta architektūrinė koncepcija, nupirkta kompiuterinė ir skaitmeninė aparatūra bei pradėta muziejaus laukiamojo statyba. Antrajame etape, laimėjus PHARE PPF konkursą, paruoštas muziejaus rekonstrukcijos techninis projektas kaip paruošiamieji darbai Europos Struktūrinių fondų įsisavinimui.

Rekonstrukcijos projekto, Ūkio ministerijos įvertinto kaip vieno iš trijų elitinių projektų Lietuvoje, darbus vykdo UAB “Mitnija”. Techninį muziejaus rekonstrukcijos projektą ES lėšomis paruošė UAB “Ekoprojektas” specialistai. Projektas parengtas panaudojant dabartinius pastatus bei naujus pirmą kartą Lietuvoje taikomus architektūrinius sprendimus. “Kontrastas tarp dabartinės aplinkos ir architektūrinės muziejaus ateities vizijos yra didžiulis”, – teigia dr. Gunaras Kakaras. – Be to, rekonstrukcija suformuoja 20 naujų darbo vietų, o atokiau nuo muziejaus planuojamo viešbučio statybai kviečiamos privataus kapitalo investicijos.”

Iki šiol Etnokosmologijos muziejuje per metus kvalifikuotų gidų programas išklausydavo ir pamatydavo apie 25 tūkst. lankytojų. Planuojama, kad po rekonstrukcijos lankytojų skaičius padidės iki 80 tūkst. per metus, nes muziejus veiks dienomis ir naktimis, visais metų laikais.

Views All Time
Views All Time
4040
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!