Biržų senamiestyje šalia autobusų stoties įsikūrusio prekybos centro “Norfa” darbuotojus kausto bauginanti nežinia.

Žmonės nerimaudami svarsto, kas toji paslaptinga būtybė, naktimis kaip šešėlis išnyranti parduotuvės patalpose.

“Kas šiandien girdėti, nieko baisaus vaiduoklis neiškrėtė?” – tokiais ir panašiais klausimais vienas kitą pasitinka rytais į darbą atskubėję darbuotojai.

Užfiksavo vaizdo kamera

Pirmą kartą paslaptinga šmėkla parduotuvėje pasirodė liepos 20-osios naktį.

Ryte atėjęs į darbą saugos tarnybos darbuotojas Žydrūnas Karoblius peržiūrinėjo naktį kamerų nufilmuotą medžiagą.

Paaiškėjo, kad 3.52 val. pagalbinėse patalpose, šalia rampos – pakylos, kuria į parduotuvę pristatomos prekės, buvo įsijungusi į judesius reaguojanti filmavimo kamera.

Žiūrėdamas vaizdajuostę apsaugininkas pamatė kažkokią judančią dėmę. Geriau įsižiūrėjęs nustėro – buvo aiškiai matyti žmogaus siluetas kraupiu tarsi giltinės veidu.

Vaiduoklis, kiek pastovėjęs prie vienų durų, staiga šoko prie kitų ir dingo. Visas šis veiksmas truko kelias sekundes.

Veide įsirėžęs siaubas

Priblokštas tokio keisto vaizdo Ž.Karoblius pasikvietė filmuotą medžiagą peržiūrėti savo kolegą, o vėliau ir parduotuvės direktorę Reginą Palubinskienę bei dar kelis darbuotojus.

Niekam nekilo abejonių, kad vaizdajuostėje užfiksuotas vaiduoklis.

Nustatyti, kokios jis lyties, buvo neįmanoma, tačiau jo veide aiškiai matėsi įsirėžęs siaubas, pražiota burna.

Vaiduoklis pamėgo rampą

Panašų vaizdą toje pačioje pagalbinėje patalpoje ir beveik toje pat vietoje, šalia rampos, kameros užfiksavo ir po savaitės, liepos 26-osios ankstų rytą, 5.50 valandą.

Monitoriuje vėl buvo aiškiai matyti panašus siluetas bei kelis kartus sujudanti ranka ar skvernas.

Apsaugininkams keisčiausia, kad pasirodžius vaiduokliui abu kartus įsijungė tik į judesius reaguojanti vaizdo kamera, o jautri signalizacija nesuveikė. Yra buvę, kad signalizacija naktį įsijungdavo praropojus vorui.

Dviejų aukštų prekybos centre apsaugos sistema įrengta daugelyje vietų – prekybos salėse bei pagalbinėse patalpose pastatytos kameros bei judesio davikliai.

Naktį pastate žmonių nelieka, signalizacija prijungiama prie apsaugos policijos.

Tikisi turį reikalųsu geru bilduku

Parduotuvės direktorė R.Palubinskienė įsitikinusi, jog su dvasiomis įmanoma gražiai sugyventi.

“Jei tu nieko blogo joms nedarysi, ir su tavimi jos elgsis gerai”, – sako moteris.

Ji įsitikinusi, jog parduotuvėje gyvena geroji dvasia ar bildukas, nes jei būtų pikta dvasia, kenktų kiekvieną vakarą ar naktį.

Apie keistus nutikimus direktorė pranešė saugos tarnybos vadams Vilniuje. Šie paprašė nufilmuotą medžiagą išsaugoti, atvykę bandys išsiaiškinti, kas tai yra.

R.Palubinskienė sakė ketinanti paskambinti ir žinomam parapsichologui Sergejui Azanovui.

“Jis dirba su bildukais, daug apie tai išmano, gal ir mums ką pasakys. Nes kol neišsiaiškinsime, kas per būtybė mūsų parduotuvėje vaidenasi naktimis, tol sklis kalbos ir bus kuriamos legendos”.

Kankino keisti potyriai

Parduotuvėje šalia rampos dirbantis prekių priėmėjas Aurelijus Grubinskas “Panevėžio rytui” prisipažino ne kartą patyręs keistų dalykų.

Tai atsitikdavo vakarais dar iki to laiko, kai paslaptingą šešėlį užfiksavo apsaugos kameros.

Kartais sėdint prie stalo vyras pajusdavo tarsi kažkas stovėtų jam už nugaros. Staigiai atsigręžęs atgal tikėdavosi pamatyti kokią pardavėją, tačiau nieko nebūdavo.

“Jausmas keistas, anksčiau tokio niekad nesu patyręs.

Tiesiog jausdavau, kad mane kažkas stebi, tiesiog veria akimis”, – apie nemalonius potyrius pasakojo A.Grubinskas.

Salės darbininkas Giedrius Vaičekonis apie paslaptingąją būtybę papasakojo Panevėžyje gyvenančiai parapsichologinių sugebėjimų turinčiai savo motinai, kuri anksčiau turėjo būrimo saloną.

Moteris sakė tikinti, jog parduotuvėje lankosi tikrų tikriausias vaiduoklis. Tačiau ką nors konkrečiau apie tai ji galėtų pasakyti tik pamačiusi vaizdo įrašą ir apsilankiusi toje vietoje.

Panevėžietė perspėjo, kad tai gali būti šioje vietoje nužudyto žmogaus siela.

Parduotuvėje nejauku

Kai kurie šios parduotuvės pirkėjai korespondentei prisipažino čia lankydamiesi taip pat jaučiantys nemalonius šiurpuliukus.

“Nesuprantu, kodėl manęs netraukia į naująją “Norfą” – nors senoji, esanti Respublikos gatvėje, toliau nuo mano namų, visada mieliau važiuoju ten. Šitoji kažkodėl netraukia, ir viskas. O kai dar sužinojau, kad čia vaidenasi, išvis pakraupau”, – sakė biržietė Aldona.

Kita pirkėja pastebėjo, kad šioje parduotuvėje daug dažniau nei kitose stringa skenuojamos mokėjimo kortelės.

“Čia ateinu iš būtiniausio reikalo, o stovėdama prie kasos noriu kuo greičiau ištrūkti. Vaikštau pro lentynas ir pamirštu, ko buvau atėjusi”, – prisipažino netoliese gyvenanti Vilma Augustavičienė.

Moteris sakė mananti, kad blogą energiją parduotuvėje skleidžia vaiduoklis.

Archeologams davė mažai laiko

Šios Biržų senamiestyje prieš septynis mėnesius įsikūrusios parduotuvės “Norfa” vadovai buvo kritikuojami dėl gana neūkiškų darbų.

Kasant komunikacijas nesutvarkyti grioviai J.Basanavičiaus gatvėje žiojėjo visą žiemą, čia nuolat gedo važiuojančios mašinos.

Iki šiol tebetvarkoma automobilių stovėjimo aikštelė, nors darbai turėjo būti seniai baigti.

Tačiau didžiausios kritikos sulaukta iš rajono istorikų – verslininkai senamiesčio žemę storai padengė betonu, jos neištyrinėjus archeologams.

Sustabdžius darbus atlikti acheologiniams tyrinėjimams buvo likę labai nedaug laiko.

Biržų krašto muziejaus “Sėla” archeologė Roma Songailaitė ištyrinėjo vieną 3 metrų ilgio ir 1 metro pločio šurfą. Šioje mažytėje vietoje rado 21 monetą, datuojamą XVII amžiumi, sudegusią koklių krosnį, koklių fragmentų, šaligatvio plytelių.

“Archeologės atliktas darbas paliudija, kokių gražių radinių, menančių mūsų miesto istoriją, galima buvo šioje vietoje rasti”, – apgailestavo muziejininkas Antanas Seibutis.

Rado kaulų ir dantų

Pasak A.Seibučio, vieta, kur dabar stovi parduotuvė, yra viena seniausių ir istoriniu požiūriu įdomiausia Biržuose.

Manoma, kad čia yra buvusi pirmoji miesto rotušė. Pastato pirmame aukšte A.Smetonos laikais buvo miesto gaisrinė, antrame – vienas pirmųjų Lietuvoje kino teatrų.

Sovietiniais metais čia buvo įrengta žuvies parduotuvė ir miesto autobusų stoties laukiamasis.

Kad čia galėjo stovėti bažnyčia ar būti kapinės, niekas iš kalbintų istorikų patvirtinti negalėjo.

Ar šioje vietoje buvo nužudytas koks žmogus, taip pat nėra konkrečių duomenų.

Tačiau prieš keletą mėnesių statybos darbus atlikę darbininkai minėjo kasdami žemę radę žmogaus kaulų ir dantų.

Mano vaikštant dvasią

Šalyje žinomas parapsichologas S.Azanovas “Panevėžio rytui” sakė nesistebintis, kad parduotuvės kameros užfiksavo kažkokį šešėlį.

“Tai gali būti dvasia. Pas mus dabar tokia technika, kad gali jas užfiksuoti”, – teigė pašnekovas.

S.Azanovas neatmetė, kad tai gali būti smurtine mirtimi mirusio žmogaus dvasia.

Tai, kad dvasia būtų nufilmuota prekybos centre, parapsichologas teigė girdintis pirmą kartą. Jis sakė tik žinantis, kad vaiduoklis buvo nufotografuotas šalia vienos šalies mokyklų.

Vaidenosi ir vaistinėje

“Panevėžio rytas” rašė, kad praėjusiais metais vaidenosi ir Panevėžyje, Respublikos gatvėje, esančioje “Eurovaistinėje”.

Tačiau čia įsisukęs vaiduoklis buvęs daug piktesnis nei biržiečių. Ryte į darbą atėjusios vaistinės darbuotojos rasdavo nuo lentynų numėtytas prekes, sudaužytas tvirto stiklo lentynas.

Vieną praėjusių metų spalio naktį į trenksmą vaistinėje sureagavo ir signalizacija. Atvažiavę saugos firmos darbuotojai apžiūrėjo patalpą, bet nieko įtartino nepastebėjo.

Ryte į darbą atėjusios farmacininkės išsiaiškino ir naktinio bildesio priežastį – į smulkiausias šukes buvo subyrėjusi vienos spintos viršutinė grūdinto stiklo lentyna.

Sovietmečiu šioje patalpoje irgi vaidendavosi: naktimis budėdavusios darbuotojos girdėdavo žingsnius, durų varstymą ir kitus paslaptingus garsus.

Views All Time
Views All Time
7994
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!