Karas su šmėklomis – pralaimėtas

Panevėžiečiai šiomis dienomis veltui beldžiasi į vaiduoklių siautėjimais visoje Lietuvoje išgarsėjusio restorano „Malūnas X” duris.

Jau kuris laikas restorano patalpose Ramygalos gatvėje nebedega šviesos, nebesklinda gaminamų valgių kvapas ir visas senojo vėjo malūno pastatas, tarsi pateisindamas šmėklų buveinės vardą, alsuoja akmeniniu šalčiu.

Restorano „Malūnas X” savininkai neatlaikė kovos su vaiduokliais. Prieš pat Naujuosius metus jie iš šių patalpų išsikraustė.

Straipsniai 1 reklama

Dvasių gaudytojas sukėlė paniką

Pasak vieno iš restorano savininkų, nenorėjusio pasakyti savo pavardės, pastaruoju metu vaiduoklių siautėjimas buvo ypač suintensyvėjęs.

Dėl tos priežasties darbuotojams visiškai pakriko nervai. Šeimininkai nebegalėjo rasti naujų žmonių, norinčių dirbti malūne, kuriame vyksta antgamtiniai dalykai.

Restorane dirbusios virėjos, barmenės ir padavėjos ypač supanikavo po to, kai savininkai išsikvietė žinomą bioenergetiką Vladimirą Azanovą, pagarsėjusį sugebėjimais gaudyti dvasias, ir iš jo išgirdo šmėklų dažno pasirodymo priežastį.

Patys prisišaukė vaiduoklius

Anot V.Azanovo, ramiai sename pastate tūnojusias, žmonėms į akis nelindusias ir piktų pokštų nekrėtusias šmėklas pažadino ir siautėti privertė pačių restorano darbuotojų šiose patalpose daryti spiritizmo seansai.

Restorano „Malūnas X” savininkus apstulbino tokia dvasių gaudytojo išvada, tačiau vėliau jie iš tikro išsiaiškino, kad tokiais darbeliais kažkas iš personalo užsiiminėjo.

Iš vaiduoklių apnikto malūno išsikraustę verslininkai šiuo metu ieško naujų patalpų restoranui.

Jie žada pakeisti ne tik vietą, bet ir restorano pavadinimą, nes nori, kad niekas nebeprimintų dėl šmėklų pakrikusio verslo.

Jautė lavonų kvapą

„Panevėžio rytas” neseniai rašė apie restorane „Malūnas X” dirbusios 30-metės virėjos Linos Indriulytės neva nevienkartinius susidūrimus su šmėklomis. Virtuvės darbuotojos žodžius patvirtino ir viena barmenė.

Moterys pasakojo, kad vėlyvais vakarais, kai restorane nebelieka lankytojų, ima dėtis keisti dalykai.

Savaime užsidega ir gęsta šviesos, į orą pakyla ir apsivertusios krenta ant stalo šakutės, lipant laiptais iš po kojų dingsta pakopos, pagal muziką ima „šokti” žvakės, jos lankstosi lyg guminės į šonus.

Nors visame malūne, be darbuotojų, nebūna nė gyvos dvasios, staiga pasigirsta trijų vyrų ir vienos moters balsai, nuo stalų žemėn nusliuogia staltiesės, virtuvės viduryje atsiranda iš vietos vieno žmogaus nepajudinama metalinė krosnelė, ima siūbuoti hole kabantis labai sunkus veidrodis.

Tuo metu, kai prasideda protu nesuvokiami dalykai, restorane būnantys žmonės pajunta stingdantį šaltį, nesvarbu, koks lauke būtų oras, žiema ar vasara.

Vieni restorano savininko draugai, pasiryžę akis į akį susitikti su vaiduokliais, tvirtino po vidurnakčio užuodę klaikią pūvančios mėsos smarvę.

Žurnalistai šmėklų nepamatė

Tuomet, kai „Panevėžio rytas” kalbino restorane porą mėnesių išdirbusią virėją L.Indriulytę, moteris iš tiesų atrodė be galo įbauginta.

Restorano savininkai jau tada nenorėjo viešinti savo pavardžių ir sakė, kad ir taip jaučiasi lyg kvailiai, kuriais niekas netiki.

Mantu prisistatęs vyras guodėsi, kad pasakojimus apie jų įstaigą apnikusius vaiduoklius žmonės laiko tik pigiais reklaminiais triukais.

Pasak vyriškio, jis jau pavargo visiems aiškinti, jog įvykiai restorano patalpose nėra išgalvoti. Žmogus piktinosi, kad ir žiniasklaidininkai nepatikėjo vaiduoklių realumu.

„Panevėžio ryto” korespondentai ir fotografas vieną vakarą „Malūne X” sulaukė vidurnakčio, tačiau jokių vaiduoklių neišvydo, negirdėjo ir nematė nieko neįprasto.

„Sėdėjo ir krizeno jie ten visą laiką. Tai ką, įsivaizdavo, kad vaiduokliai turi ateiti pas juos nešini plakatais, neva štai čia – mes?” – nepavykusį šmėklų gaudymo seansą komentavo restorano savininkas.

Patarė nutraukti nuodėmingą veiklą

Šmėklos, anot Manto, restorano darbuotojus gąsdino gerą pusmetį. Į viešumą šis reikalas išplaukė tada, kai savininkas, nebeapsikentęs personalo baimių, nusprendė pagalbos prašyti kunigo, sugebančio išvaryti piktąsias dvasias.

Ramygaloje gyvenantis kunigas Edmundas Rinkevičius, oficialiai vyriausiųjų dvasininkų paskirtas egzorcistu, užsiimti šmėklų varymu iš restorano, kuriame veikia naktinis klubas ir šokamas striptizas, atsisakė.

Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas vaiduoklių apsėsto restorano savininkams pirmiausia patarė atsisakyti nuodėmingos veiklos, o jau tada kovoti su dvasiomis.

Aiškiaregių nuomonės nesutapo

Į restoraną „Malūnas X” atvykusi aiškiaregė Violeta iš Ruklos bandė susikalbėti su piktus pokštus gyviesiems krečiančiais bekūniais padarais.

Moteris, kalbėdama burtažodžius, apėjo visas malūno patalpas ir savininkams pranešė, jog apvaliame akmeniniame pastate yra įsitaisę mažiausiai 20 vaiduoklių ir jie spiečiasi bare ir virtuvėje.

Tą kartą moteris tvirtino, kad per televiziją pamačiusi laidą apie vaiduoklių apniktą malūną ir ekrane išvydusi nufilmuotas restorano patalpas iš karto pajautusi, jog sutvėrimai iš anapus ten tikrai gyvena.

Po kurio laiko į tą patį restoraną atvyko garsusis dvasių gaudytojas parapsichologas V.Azanovas. Jis nurodė visai kitą šmėklų dislokacijos vietą. Pasak V.Azanovo, vaiduokliai yra įsikūrę po laiptais.

Kai iš šmėklų gaudymo specialisto restorano savininkai išgirdo, kad ramiai tūnojusias pabaisas naujam gyvenimui prikėlė spiritizmo seansai, suprato, jog tikėtis, kad viskas pasibaigs geruoju ir šmėklos liausis žmonėms variusios baimę, yra bergždžias reikalas.

Nei aiškiaregė iš Ruklos, nei parapsichologas V.Azanovas susidoroti su vaiduokliais nesugebėjo.

„Panevėžio rytui” vienas iš restorano savininkų sakė išsiaiškinęs, kas iš personalo per spiritizmo seansą šiose patalpose kvietėsi dvasias, tačiau tai daręs žmogus kaltės prisiimti nenorėjo.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *