Kelsey Peterson svajonės nebuvo fantastinės. “Norėjau ištekėti, turėti šeimą, gyventi name, aptvertame balta tvora. Tokio gyvenimo aš norėjau”, – kalėjimo kameroje amerikiečių televizijai “ABC News” pasakojo buvusi mokytoja. Deja, svajonių išsipildymo jai teks laukti mažiausiai šešerius metus – būtent tiek laiko ji turės praleisti už grotų. Po to dar penkerius metus ją akylai stebės teisėsauga. Mokytojauti amerikietė daugiau nebegalės. Tokią kainą jai teko sumokėti už uždraustą aistrą.

Pasipiršo per pamoką

Nebraskos valstijos Leksingtono miesto, turinčio 12 tūkst. gyventojų, mokykloje 26 metų K.Peterson dėstė matematiką. Moksleiviai mėgo jauną mokytoją, nes ji buvo dėmesinga ir supratinga, visada išklausydavo ir patardavo.

Moters dėmesį patraukė šeštokas Fernando Rodriguezas – dvylikametis nepažangus padūkėlis. “Kažkas prie jo traukė. Greičiausiai tai buvo noras jį pakeisti, padaryti geresnį”, – prisiminė K.Peterson.

Paauglys irgi pajuto mokytojai simpatiją. “Vidury pamokos jis kartą paklausė, ar aš vieną dieną už jo ištekėsiu, – prisimena moteris. – Buvau užklupta netikėtai, pradėjau juoktis ir pasakiau, kad susirastų mane, kai sulauks 18-os.”

Iš pradžių K.Peterson šaltai reagavo į paauglio komplimentus, o kai jis pirmą kartą ją pabučiavo, moteris buvo šokiruota. Bet netrukus viskas pasikeitė.

“Amžius pasidarė nebesvarbus. Mano akyse jis liovėsi būti paauglys ir tapo vyru, – pasakojo K.Peterson. – Aš tarsi atjaunėdavau, jis tarsi pasidarydavo vyresnis, ir mudu susitikdavome maždaug per vidurį.”

Medaus mėnuo žlugo

2007 m. rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams, F.Rodriguezas pradėjo dažnai nakvoti pas mokytoją. K.Peterson – vieniša motina, jos penkiametė dukra daug laiko praleisdavo pas senelius, gyvenančius gretimame miestelyje. Tad jie nieko netrukdomi galėjo būti dviese.

K.Peterson suvokė, kad aplinkiniai tokių santykių nesupras, todėl kruopščiai slėpė nuo draugų ir artimųjų savo ryšius su nepilnamečiu. Kai juodu važinėdavosi automobiliu, moteris pasirinkdavo atokesnes vietoves. K.Peterson paaugliui leisdavo išgerti alaus ir pavairuoti jos automobilį.

Tačiau ilgai išlaikyti paslaptį mažame miestelyje buvo sunku. Skandalinga meilės istorija iškilo į viešumą, kai mokyklos direktorius paprašė matematikės pasinaudoti jos kompiuteriu ir jame aptiko meilės laiškus.

Mokyklos vadovybė pasmerkė K.Peterson ir nusprendė ją atleisti. Moterį apėmė panika. Sutrikusi ji lengvabūdiškai pasidavė paauglio siūlymui pabėgti į Meksiką, kur šis turi giminaičių. F.Rodriguezas ją įtikino, kad tai bus tarsi medaus mėnuo, kad jie susituoks ir ten laimingai gyvens.

Juodu sėdo į automobilį ir išvažiavo, neįtardami, kad teisėsauga jau lipa ant kulnų, o žiniasklaida pradėjo trimituoti apie šią skandalingą istoriją. Nedideliame Meksikos miestelyje porelė buvo suimta ir grąžinta į Jungtines Valstijas, kur laukė teismo procesas.

Jų niekas nesuprato

Teisme virė aštrūs ginčai dėl to, kas buvo smerktinų santykių iniciatorius. Berniuko tėvai tikino, kad mokytoja yra pedofilė, suvedžiojusi jų sūnų, ir neigė atsakovų metamus kaltinimus, esą jie žinojo apie K.Peterson ir F.Rodriguezo artimą draugystę, bet nieko nesiėmė.

Mokytojos advokatai bandė įtikinti teismą, kad santykius inicijavo dvylikametis, žerdamas komplimentus, meiliai gnaibydamas ir tapšnodamas moterį, bandydamas pabučiuoti. “Berniukas darė mokytojai didelę įtaką. Jis nurodinėjo jai, kaip rengtis, kokio ilgio sijoną segėti, ar darytis makiažą”, – tvirtino advokatas Jamesas Martinas Davisas.
Teisme vykstant trečiųjų asmenų ginčams, mažai kas pasistengė suprasti pačius istorijos herojus. K.Peterson žiniasklaidai prisipažino, kad jos jausmai nepilnamečiui buvo tarsi narkotikas, kuriam ji negalėjo atsispirti.

“Aš jį mylėjau. Arba galvojau, kad myliu. Arba maniau, kad man jo labai reikia, – pasakojo jausmuose susipainiojusi moteris. – Tai pakėlė mano gyvenimą taip aukštai, kad jau nebegalėjau jo suvaldyti.”

F.Rodriguezas televizijai “ABC News” sakė, kad norėtų kada nors vėl pamatyti savo mokytoją. Kai ši išeis iš kalėjimo, jis jau bus pilnametis.

Skaudžios pamokos

Istorijos apie artimus mokytojų ir mokinių santykius įžiebė karštas diskusijas Didžiojoje Britanijoje. Jas pakurstė 16-mečio Deano Dainty romanas su mokytoja Nicola Prentice. Ši neva už pažangumą padovanojo paaugliui mobilųjį telefoną, kuriame buvo tik jos numeris. Jiedu pradėjo susirašinėti, susitikinėti, mylėtis. Po pusantrų metų paauglys pajuto spaudimą ir atskleidė romaną su mokytoja. Ši buvo nuteista lygtinai.

Kitoje Didžiosios Britanijos mokykloje mokytojas per mokslo metų pabaigos šventę pabučiavo 17 metų moksleivę. Jis buvo suimtas ir apkaltintas intymiais santykiais su nepilnamete. Vyras pateko į seksualinių nusikaltėlių sąrašą ir 10 metų negalės dirbti su nepilnamečiais.

Views All Time
Views All Time
2858
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!